Як відрізнити вивих від перелому. Як відрізнити розтяжку і вивих руки.

При травмах кінцівок часто виникають вивихи і переломи, які вимагають обов'язкової консультації лікаря та своєчасного лікування. І при переломах кісток кінцівки, і при вивихах суглобів основними скаргами пацієнтів стають різкий біль у місці травми і порушення функції кінцівки.
Інструкція
1
При переломі відбувається порушення цілісності кістки, а при вивихах в суглобі відбувається різке розтягнення зв'язкового апарату, розриви капсули суглобів і зв'язок, що провокує зміну співвідношення суглобових поверхонь і блокує руху в травмованому суглобі.
2
Для перелому характерна біль на всьому протязі сегмента кінцівки і поява патологічної рухливості в тих місцях, де повинна бути цілісна кістка. Часто вдається при переломах зі зміщенням промацати два або кілька уламків, які можуть рухатися. Гематома і набряк розвиваються, перш за все, саме над місцем перелому і тільки потім поширюються в обидві сторони, у напрямку до двом найближчим суглобам, отграничивающим сегмент кінцівки. При постукуванні по напрямку осі пошкодженої кінцівки пацієнт скаржиться на біль, яка найбільше виражена саме в місці перелому.
3
Для вивиху характерна біль саме в травмованому суглобі, різка зміна його форми, біль і набряк з'являються спочатку над травмованим суглобом, а тільки потім поширюються в обидві сторони від суглоба. При обмацуванні області суглоба найбільша біль буде саме над суглобом, і під шкірою часто можна прощупати суглобові поверхні, які знаходяться на деякій стані один від одного.
4
При переломі напрямок дії травмуючої сили може бути направлено під будь-яким кутом стосовно осі кінцівки, тоді як при вивихах напрямок травмуючої сили часто направлено під прямим кутом до осі пошкодженої кінцівки.
5
При вивихах практично ніколи не змінюється форма травмованої кінцівки, але ступінь її укорочення, при порівнянні зі здоровою кінцівкою, залежить від ступеня вивиху і зміщення суглобових кінців кісток, які травмований суглоб складають. При переломі часто змінюється і форма кінцівки, і її довжина, що можна пояснити розбіжністю суглобових уламків при переломах зі зміщенням.