Як відкрутити зірваний шуруп.

Не тільки домашні майстри, а й професіонали періодично стикаються з ситуацією, коли необхідно викрутити і замінити шуруп , а зробити це швидко не виходить через поломку самого шуруп а. Також шуруп може провернутися в дереві при закручуванні, зірвавши різьбу. Це означає, що при закручуванні він перестає тримати. Крім цього неякісна сталь або неправильно підігнані інструменти можуть також пошкоджувати шуруп , і викриття його стає проблематично.
Вам знадобиться
  • - пассатижи;
  • - викрутка;
  • - шуруповерт;
  • - дриль
Інструкція
1
Огляньте стан шуруп а. Якщо він цілий, а в самому матеріалі зірвані насічки і шуруп не може більше тримати матеріал, спробуйте не натискувати на нього сильно при відкручування, а навпаки, допомогти йому зробити зворотний рух, наприклад, піддягаючи його нігтем або викруткою . Якщо можливо, спробуйте відкрутити його, схопивши за його капелюшок пассатижами.
2
Візьміть ножовочное полотно і спробуйте продублювати насічку на капелюшку шуруп а, якщо при огляді ви встановили, що насічка під викрутку або шуруп Оверта зірвана. Зазвичай робиться поздовжній пропил і шуруп викручується досить потужною викруткою, краще з Т-подібною ручкою. Намагайтеся не пошкодити нову насічку при зайвому зусиллі. Якщо шуруп не піддається і є можливість підчепити капелюшок пассатижами, то можна спробувати відкручувати такий шуруп комбіновано - правою рукою відкручувати шуруп викруткою, а під кутом 90 градусів притримувати цей шуруп пассатижами в лівій руці, намагаючись також відкрутити шуруп .
3
Якщо ви встановили, що у шуруп а відламана капелюшок, що іноді трапляється при великій довжині шуруп а і твердому матеріалі, то в тому випадку, якщо вище поверхні матеріалу є яка-небудь виступає частина зламаного шуруп а, використовуйте пасатижі. Підвівши до шуруп у під прямим кутом і щільно обхопивши ними шуруп , сильно здавлюйте ручки щипців, одночасно викручуючи шуруп . Якщо викрутити шуруп таким чином не вдається, то можна спробувати затиснути стирчить кінчик в патрон дриля. Для цього розвести патрон і, підвівши його зверху до обламали шуруп у, затиснути його, як можна сильніше затягнувши ключем у патроні, а потім спробувати викрутити.
4
Якщо при облом капелюшки шуруп а над поверхнею матеріалу немає ніяких частин шуруп а, за які можна б було вхопитися, то впритул до шуруп у необхідно просвердлити новий отвір, діаметром трохи більше самого шуруп а. Потім міцним шилом або маленькою викруткою спробуйте зрушити шуруп в цей отвір, а потім вийміть його пассатижами.
Зверніть увагу
Перш ніж братися за виймання зірваного шурупа, потрібно оцінити необхідність його вилучення. Іноді зірвані шурупи можна просто вбити в матеріал молотком, якщо це принципово не заважає поставленої перед майстром завданню.
Корисна порада
Якщо при висвердлюванні шурупа матеріал не дуже щільний і дозволяє свердла обертатися проти годинникової стрілки, то свердлите, включивши реверс, що зменшить ймовірність поломки свердла про шуруп.