Як зробити циліндр.

Багато сценічні образи вимагають не тільки відповідного одягу, а й головних уборів. Один з таких уборів - чорний циліндр - ми зможемо зробити власними руками. Такі капелюхи часто використовуються в шкільних та університетських театральних постановках.
Вам знадобиться
  • Синтетичний креп-сатин 70 см;
  • Чорна підкладка 50 см;
  • Чорна коса бейка 90 см;
  • Смужка чорного оксамиту 15х65 см;
  • Салфетка-скатертину пластикова;
  • Розмова скотч;
  • Тюбик клею Момент;
  • Лекало.
Інструкція
1
Якщо у нас немає лекала, його потрібно зробити. Беремо будь-який головний убір з полями і акуратно знімаємо нижній контур тулії (отвори, в яке вставляють голову). Вийде овал. Заодно можна і поля обвести, це не завадить. Денцем нашого циліндра тепер і буде отриманий овал. Тепер здійснюємо ряд геометричних маніпуляцій з щільним папером за допомогою олівця, ножиць і шматочків двостороннього скотчу та отримуємо макет. Тепер залишається обрізати поля, підняти тулію, підігнати розміри, поставити мітки і розібрати. Тепер у нас є лекало, йдемо далі.
2
Звертаємо вашу увагу на те, що нижній зріз тулії нерівний. Над вухами лінію зрізу слід підняти приблизно на 1,5 см. Тоді убір буде добре триматися на голові і на вухах лежати не буде. Для цього робимо вихвати маркуванням та поступово від них позбавляємося на відстані від 3 до 5 см з кожної зі сторін виїмки. Тепер беремо серветку-скатертину розмірами 90х60 см, викроює з неї тулію, роблячи нагорі припуск до денця. Нижній зріз тулії вирізаємо без припуску. Поля викроюються з припусками по їх внутрішньому контуру, щоб прикріпити до тулье. При підготовці лекала нашої тулії врахуємо цей момент і дамо на обхват боку припуск 5 - 7 см.
3
Фіксуємо тканину на тулье по нижньому зрізу і на лінії верхніх припусков за допомогою клею Момент. На полях фіксуємо тканину двостороннім скотчем. Заліплює все спочатку, а потім вирізаємо. Краї полів робимо з косою бейки, приклеєною на Момент-кристал. Тільки будемо акуратніше з клеєм, щоб він не виступив за краї полів і не залишив свої блискучі сліди. Полімерні поля праскою проглаживать не варто - просто потрібно відразу робити все рівно.
4
І останнє - складання. Єдиною жорсткою деталлю у нас вийшло подвійне денце циліндра. Загинаємо припуски тулії і приклеюємо їх до картонного денця. Інше в точності таке ж денце оклеим тканиною як поля і обрізаємо зайве. Щоб край тканини не сипався, оплавилася його запальничкою або сірником, якщо це синтетика. Якщо тканина у нас смесовая, то завдамо на контур клей ПВА. Клеїмо денце зверху, як кришку. Всередину вставимо ковпачок з підкладки. Можна ще оксамитову стрічечку пов'язати, краще теж чорну - буде красиво. На цьому складання циліндра закінчена.