Як очистити від плям замшу. Як відчистити штучну замшу від водяних плям.

Одяг і взуття з замші мало кого залишає байдужим. Завдяки бархатистою фактурою і матової поверхні навіть найпростіша річ з цього матеріалу виглядає благородно і вишукано. До того моменту, поки на неї не буде посаджено перші пляма.
Інструкція
1
Як і в будь-якій справі, у використанні замші легше запобігти проблемі, ніж усувати її. Купивши нову замшеве річ, дотримуйтесь елементарних правил експлуатації, і тоді не доведеться витрачати час і гроші на виведення плям . І взуття, і одяг із замші не варто носити в сиру, а тим більше в дощову погоду. Пилові дороги в такому взутті доведеться обходити стороною. Куртки та піджаки після зняття не можна залишати в зім'ятому вигляді, складеними навпіл, з підвернутими рукавами - зі своїх плечей їх потрібно відразу ж повісити на вішалку. Нову замшеве взуття буде корисно обробити водовідштовхувальним спреєм (він продається у взуттєвих магазинах), попередньо перевіривши його дію на непомітній ділянці або окремому шматочку замші.
2
Однак навіть при самій дбайливого шкарпетці річ рано чи пізно почне блищати на місцях згину. Щоб виправити ситуацію, розведіть у склянці води півсклянки нашатирного спирту, змочіть сумішшю ватяний диск і протріть пошкоджене місце. Після цього обробіть його тампоном, змоченим в чистій воді і залиште предмет гардероба висихати в розправленому вигляді, при кімнатній температурі. Залисніли шкарпетки і п'яти взуття можна потримати над парою і обережно потерти самої дрібним наждачним папером - «нулевкой».
3
Щоб видалити висохле пляму, потримайте його над парою (не чекаючи, поки замша промокне - пар повинен лише злегка проникнути в неї), а потім вичистіть щіткою для замші. Такі пристосування складаються з трьох функціональних частин - сторони з гумовими ворсинками, щітки з щетини і дроту і бічний вузької частини для обробки швів і місць стику з підошвою.
4
Якщо ви посадили масну пляму, відразу ж присипте його тальком і почекайте, поки він абсорбує забруднення. Цей спосіб ефективний для позбавлення від свіжих забруднень будь-яким рідким речовиною.
5
Різні суміші для чищення замші можна купити у взуттєвих відділах, однак перед використанням їх варто протестувати на окремій ділянці вироби, щоб переконатися в безпеці для кольору і фактури виробу.
6
Після всіх «гігієнічних» процедур замшу потрібно просушити при кімнатній температурі, потім її колір можна освіжити за допомогою аерозольної фарби для цього матеріалу. Перш ніж її використовувати, закрийте підлогу і меблі в кімнаті, де ви будете її використовувати, товстим шаром паперу або поліетиленом.