Як зробити тарілку з пап'є маше. Як зробити тарілку з паперу і клею відео.

Вам хочеться здивувати близьких і друзів і власноруч виготовити барвисте виріб? Пап'є-маше - це унікальний спосіб отримання обраної форми, завдяки якому з уривків незатребуваною паперу можна зробити вигадливі вироби: чашки і тарілочки, фрукти і овочі, маски і набір ляльок для театру, а також багато іншого. Найважливіше, що витрати в даному випадку мінімальні. Мало того, в будинку залишиться менше непотрібної газетного паперу, яка іноді зберігається роками.
Вам знадобиться
  • Газети, білий папір, марля, ножиці, клей, пензлики, фарби
Інструкція
1
Для виготовлення саморобки знадобиться тарілка в якості основи, газета і тонка біла папір. Ідеально підходить для пап'є-маше калька або звичайні офісні тонкі аркуші. Для роботи підійде для шпалер клей або клейстер з борошна.
2
Візьміть газету і зробіть заготовки, тобто наріжте шматочки паперу розміром не більше ніж 2х2 см. Таких фрагментів знадобиться багато і потрібно запастися ними відразу. Також допустимо робити шматочки заготовки трохи меншого розміру, причому краще їх не різати, а рвати, тоді краю вийдуть з волоконцами і при наклеюванні чергового фрагмента на форму не так буде видно кордону. Такі ж шматочки заготуйте з кальки або білого паперу, враховуючи, що їх знадобиться трохи менше.
3
Щоб зробити виріб з пап'є-маше виберіть за основу тарілку, форму якої ви хочете отримати. Потім візьміть саму тарілку, нанесіть на неї тонкий шар вазеліну або будь-якого крему. Це необхідно для того, щоб згодом отримана паперова форма легко відстала від основи (тарілки).
4
Починайте наклеювати фрагменти на тарілку таким чином, щоб кожний наступний шматочок трохи прикривав попередній. Для того щоб було видно, що один шар наклеєний повністю, можна застосувати невелику хитрість. Всі парні верстви обклеювали кольоровий газетою, а непарні - чорно-білою. В цьому випадку ви не втратите місце роботи. В іншому випадку через строкатість газетного паперу не буде видно - новий шар ви вже клеїте чи ще старий.
5
В ідеалі клей наноситься на шматочки паперу за допомогою пензлика, але на ділі виходить все інакше. Тому, краще налийте клей в блюдце, кожен шматочок газетного паперу умочіть однією стороною, приклейте до основи і обов'язково загладьте пальцями. Зробіть таким чином 8-10 шарів і залиште висихати на добу. Потім продовжите роботу, тільки вже з фрагментами з паперу білого кольору. Залежно від типу паперу може бути від 3 до 8 білих шарів. Якщо є побоювання, що тарілка згодом може порватися, то в середині роботи прокладете шар марлі, яка додасть виробу додаткову міцність. Потім залиште форму висихати ще на добу.
6
Після того, як шари паперу просохли, обережно зніміть з тарілки отриману форму. Та сторона, яка прилягала до тарілки, складається з шару шматочків газети. Її також слід «заховати» під білими заготовками. Для цього наклейте на неї шматочки білого паперу. Після висихання акуратно обріжте краю, які потім можна також обклеїти фрагментами паперу білого кольору. Тепер розфарбуйте тарілку на свій розсуд і «шедевр» готовий. Для повного набору до тарілки можна виготовити чашку і чайник.
Корисна порада
Шари паперу краще чергувати - шар з кольорової газети, шар з чорно-білою.