Як заклеїти камеру.

На велосипеді їздити легко і приємно доти, поки з ним все в порядку. Однією з найпоширеніших неприємностей, які трапляються з будь-яким велосипедистом, є прокол колеса. Цю проблему неможливо ігнорувати і необхідно відразу вирішувати. Варіанту всього два: купити нову камеру натомість пробитою або заклеїти місце проколу.
Вам знадобиться
  • Клей для гуми;
  • знежирюємо рідина (бензин, ацетон і т.д.);
  • Дрібна шкурка;
  • Заплатка;
  • Насос.
Інструкція
1
Для початку необхідно знайти місце проколу. Зазвичай дірочка завжди дуже маленька, а гума спущеною камери як би стискається і затягує її. Тому злегка підкачайте камеру насосом і прислухайтеся. По тонкому свисту ви зможете виявити місце, звідки виходить повітря. Якщо не вийшло, тоді опустіть підкачані камеру у воду - бульбашки точно вкажуть вам, де знаходиться прокол. Обов'язково витріть камеру від води, так як поверхня для заклеювання повинна бути чистою і сухою.
2
Далі вам необхідна латочка. Ви можете скористатися готовим набором з магазину або вирізати самостійно зі старої камери. Латочка обов'язково повинна бути круглої або овальної форми, тому що всі приклеєне починає відриватися з кутів, так що їх бути не повинно. Не робіть занадто велику латку, достатньо, щоб вона була на 1-1,5 см більше заклеюють отвори.
3
Потім місце склеювання необхідно підготувати. Для початку знежирте саму латочку і ту ділянку камери, куди ви її приклеїте. Це необхідно для того, щоб клей якісно поєднав поверхні. Не нехтуйте цією процедурою - іноді достатньо просто зачепити пальцем по гумі, залишивши непомітний для ока слід шкірного жиру, щоб клей не прихопився до цієї поверхні. Виконати дану процедуру можна бензином або майже будь-яким розчинником, найчастіше використовується ацетон. Після знежирення поверхню необхідно зробити злегка шорсткою, для кращого зчеплення клею з гумою. Так що вам знадобитися дрібна шкурка: обережно потріть нею потрібні ділянки, щоб вони стали матовими, потім сдуйте пил.
4
Коли все готово, можна починати клеїти. Нанесіть клей тонким шаром і на латочку, і на камеру . Потім прикладіть латочку на потрібну ділянку і міцно стисніть пальцями (або придавите чим-небудь плоским і твердим до столу). Потримайте кілька секунд, потім відпускайте. Далі вам залишилося тільки дочекатися повного висихання клею.
Зверніть увагу
Якщо на камері є довгий розріз, або прокол знаходиться поруч з ніпелем - не витрачайте свій час і сили, купіть нову камеру.
Корисна порада
Якщо ви збираєтеся в тривалу поїздку, придбайте в Спортмагазин компактний набір для заклеювання камер. З ним ви зможете закласти прокол де завгодно.
Основна причина спущеного велосипедного колеса - це прокол камери. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, не поспішайте її викидати і витрачати гроші на придбання нової. Заклеїти камеру можна самостійно, не витративши на це багато часу і коштів.
Вам знадобиться
  • - ацетон;
  • - клей;
  • - наждак;
  • - латочка.
Інструкція
1
Перш ніж реанімувати велосипедну шину, потрібно зняти колесо. Переверніть велосипед догори колесами, встановивши його на кермо і сидіння. Від'єднайте колесо від гальмівної системи. Відкрутіть кріплення і зніміть колесо. Для цього використовуйте відповідні гайкові ключі. Переверніть велосипед у вихідне положення.
2
Зніміть шину з металевого диска. Для цього відкрутіть кришку ніпеля і випустіть повітря. Коли шина спуститься, акуратно зніміть її з диска і вийміть з неї камеру.
3
Визначте місце проколу. Для цього потрібно знову накачати камеру, але не дуже сильно, інакше вона може лопнути. Наповніть водою великий таз або ванну і опустіть туди камеру. Обертайте камеру, акуратно натискаючи на неї. З місця проколу почне виділятися повітря, утворюючи невеликі пухирці. Запам'ятайте або позначте місце проколу і вийміть камеру з води. Просушіть камеру і сдуйте.
4
Підготуйте наждак, латочку, ацетон і клей. Ці кошти можна знайти в спеціальному наборі, який йде в комплекті з велосипедом. Такий же набір можна купити в спортивному магазині. Якщо спеціального набору у вас немає, можна використовувати наждачний папір, клей для гуми і відрізок старої камери. Замість ацетону можна використовувати бензин.
5
Покладіть камеру на тверду поверхню. Зачистіть місце проколу наждаком і обробіть ацетоном. Нанесіть на камеру трохи клею і почекайте 1-2 хвилини. Приклейте латочку так, щоб місце проколу було в центрі заплатки.
6
Якщо готових заплаток у вас немає, зробіть їх зі старої камери. Виріжте з камери круглу латочку, діаметр якої повинен складати не більше 5 см. Зашкурьте її і обробіть ацетоном так само, як і місце проколу на камері. Нанесіть на камеру клей і приклейте латочку.
7
Після того як латочка приклеєна, потрібно почекати, поки клей повністю просохне. Скільки часу для цього потрібно, залежить від клею, яким ви користуєтеся. Уважно ознайомтеся з інформацією на тюбику.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TX039MJfdSo
Зверніть увагу
Уважно огляньте шину, перш ніж вставляти в неї камеру. У шині можуть залишитися осколки скла, які й стали причиною проколу камери.