Як малювати бджолу.

Літо - час замальовок на природі. Будь-який об'єкт на вулиці може стати не тільки героєм картинки, але і корисним вправою. Особливість малювання бджоли дозволить навчитися працювати з насиченістю кольору і фактурою. Можна зробити начерк з натури, поки комаха не полетить, а потім доопрацювати ескіз будинку.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - набір олійної пастелі.
Інструкція
1
поставлених завдань найбільше відповідає такий матеріал, як масляна пастель. Вона володіє насиченими відтінками, але в той же час вчить працювати точно й акуратно. Крім того, вона дозволить передати мохнатость тіла бджоли.
2
Підберіть папір для малюнка. Масляна пастель добре лягає як на папір для пастелі, так і на папір або полотно, заґрунтовані як для роботи олійними фарбами. Якщо ви хочете більш детального опрацювання малюнка, використовуйте пастельну папір з невеликою зернистістю. Якщо хочеться великих виразних мазків, беріть загрунтовану поверхню.
3
Простим олівцем твердістю 2Т зробіть ескіз. Намітьте розташування бджоли на аркуші, залишивши простір навколо неї. Намалюйте вісь, на якій будуть розташовуватися частини тіла комахи. Вона являє собою дугу, яку необхідно розбити на три частини - по чверті від усієї довжини дуги займуть голова бджоли і верхній сегмент тіла, дві чверті піде на її черевце.
4
Частини малюнка побудуйте як геометричні фігури: тіло бджоли являє собою кулю і циліндр, а голова - конус. Для кожної фігури проведіть центральну вісь, а на ній розташуйте окружності, що створюють форму. Декількома дуже легкими штрихами намітьте контури крил тільки для того, щоб не «втратити» їх при роботі з кольором. Форму лапок і вусиків можна намалювати приблизно, без ретельного вибудовування.
5
Коли каркас буде побудований, підберіть крейда, відповідні за кольором. Візьміть кілька відтінків жовтого, сепію, трав'яний і умбру, а також темно-синій і білий.
6
Оскільки виправляти малюнок олійною пастеллю дуже складно, постарайтеся бути максимально точні при нанесенні кольору. Щоб домогтися змішання відтінків, накладайте їх шарами, але не суцільною заливкою, а сіткою. Ясно-жовтою сіткою покрийте бічну сторону черевця бджоли, ту частину його, яке знаходиться біля лапки, затемните дуже легкими штрихами світлої сепії.
7
Спинку комахи по всій площі покрийте насиченим медовим кольором. Ближче до місця з'єднання з другим сегментом тіла додайте теплої коричнюватої тіні. Цим же коричневим позначте смужки, сильніше натискаючи на крейда. Потім синім кольором намалюйте відблиск на кожній із смужок приблизно на одному рівні - це створить ілюзію об'єму.
8
Темно-коричневі відтінки знадобляться вам для заливки лапок бджоли, голови, очей і круглої частини тіла. Потім кожну з цих деталей доробіть легкими штрихами, накладеними поверх основного кольору - на лапках це буде цегельний і синій в місцях відблиску, на очах - білий відблиск і легка синява навколо нього, на голові ближче до «носі» - трав'яний.
9
Ворсинки на тілі виділіть легкими світло-жовтими штрихами. Для цього вам знадобиться твердий гострий крейда. Якщо він затупився і розм'як від теплоти рук, помістіть його на 10 хвилин у холодильник, а потім заточите канцелярським ножем. Тонкі штрихи нанесіть також на голову і нижню частину черевця бджоли.
10
Прожилки на крилах намалюйте чітким коричневим контуром, а на поверхні крил зробіть растушевку холодного коричневого та білого кольорів.
11
Фон навколо бджоли малюйте великими діагональними штрихами, зверху перекрийте їх лініями під гострим кутом до першого шару. У тіні додайте рефлекси теплими відтінками пастелі (трохи більш темними, ніж тільце бджоли).
12
В процесі набору насиченого кольору може виявитися, що шар вийшов зайве важким, щільним. Видалити його можна за допомогою мастихіна, зскрібши надлишки.