Як пересадити тюльпани. Пересадка тюльпанів.

Тюльпани - цибулинні рослини і, як все цибулинні, вони вимагають пересадки. Пересаджувати їх необхідно правильно, інакше можна втратити досить рідкісні сорти. Пересадка тюльпанів - кропітка праця, але результат його приносить радість.
Інструкція
1
Починайте викопувати рослини, якщо дві третини листа вже пожовкли, а кроющая луска цибулин пожовтіла. До цього часу стебло стає м'яким і легко мнеться в руках. Зазвичай час викопування тюльпанів припадає на кінець червня-початок липня.
2
Зберігайте викопані цибулини при температурі 23-25 градусів в добре провітрюваному приміщенні, куди не проникає сонце. Можна зберігати викопані цибулини і на відкритому повітрі, але тільки в тому місці, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Вони викликають опіки на цибулинах. Необхідно враховувати вологість повітря, вона повинна бути не менше 70%.
3
Коли цибулини підсохнуть, очистіть їх від старих коренів, землі, залишків луски. Потім розсортуйте по сорту, розміру. Після сортування зберігайте цибулини в добре провітрюваному приміщенні без протягів і прямих сонячних променів. Слідкуйте за вологістю повітря.
4
Висаджуйте тюльпани восени, коли температура ґрунту на глибині 10 см опуститься до + 9-10 градусів. Залежно від клімату це може бути і кінець вересня і початок листопада. Цибулини необхідно висаджувати в підготовлений грунт. А для цього знайдіть ділянку, який по весні не заливати водою. Якщо такого немає, то підніміть грядку, додавши землі. Удобрити приготоване місце: внесіть посічену скошену траву, додайте золу (особливо якщо грунт кислий), укладіть шар перегною. Зробіть на грядці борозенки або ямки на глибину подвійний висоти цибулини, засипте грунтом. Якщо зими холодні, укрийте сухою травою.
Зверніть увагу
У період спокою неминуче всихання цибулин. Всихання на 10-15% вважається нормальним явищем. Чи не висаджуйте тюльпани на одному місці більше трьох років.
Корисна порада
Якщо цибулини від вогкості вкрилися пліснявою, обробіть їх міцним розчином марганцовкі.Перед висадкою очистіть кілька зубчиків часнику, потовчіть. Даною масою обмажте всередині поліетиленовий пакет, складіть туди цибулини і обережно потрясіть. Це захистить їх від шкідників і болезней.Можно використовувати більш простий спосіб: перед посадкою замочіть цибулини в темно-рожевому розчині марганцовкі.Викапивать тюльпани рекомендується щороку, це стимулює зростання цибулин. Але діток годі й викопувати 2-3 роки.