Як вабити качку на полюванні. Як правильно вабити качок.

Здатність качок збиватися в зграї дуже велика, тому вони охоче підсаджуються до себе подібним. Селезень, як правило, з великою охотою летить в місця, де вглядить самку або почує її голос. Ця особливість качок використовується мисливцями для приманювання селезнів при так званій полюванні «на манку».
Вам знадобиться
  • Подсадная качка, опудала качок, мотузка, вантаж (каміння), курінь
Інструкція
1
підманити селезня ви можете наслідуванням голосу самки того ж виду, розставивши на воді опудала качок. Найбільш же досконала приманка для крижневих селезнів - спеціально виведені підсадні качки, яких розсаджують на воді замість опудал.
2
В період суцільного прольоту качок візьміть з собою на полювання підсадну качку (або навіть двох), кілька опудал качок різних видів. Якщо на прольоті по весні зустрічаються різноманітні качки, знадобиться набір опудал декількох видів - чирков, крижні, кіркової качок і т.п.
3
Оберіть місце для розташування приманок. Зазвичай це великі водойми, розташовані на магістральних шляхах прольоту качок.
4
Опудала розставляйте по видам, в деякому безладді (Не рядами). Вони повинні стояти близько куреня широким фронтом, бути добре помітними з боку і видали здаватися зграєю качок, всівшись на годівлю.
5
Засідку влаштуйте таким чином, щоб від неї до найдальших опудал було не більше п'ятнадцяти метрів. Опудала ставте на міцних повідках, один кінець повідця при цьому прикріпіть до вантажу (каменю, свінчаткі) або металевому якірцями. Інший кінець прикріпіть до дротяної скобці, вбитий в днище опудала. Довжина повідця повинна на метр перевищувати глибину водойми.
6
підсадних качку посадите на тонку і міцну мотузку трохи більшої довжини, зробивши вантаж потяжелее (близько кілограма). Подсадная качка розташовується безпосередньо перед місцем, де сидить мисливець, опудала розставте по обидві сторони від неї. Слідкуйте за тим, щоб повідці опудал і підсудний качки не переплуталися.
7
Під час підльоту качок мисливець повинен гримати, наслідуючи голосу качки певного виду, видаючи по два-три уривчастих позиву. Вабити голосом крижневих селезнів немає необхідності - це робить підсадна качка.
8
Полювання «на манку» виробляєте з берега або з човна. При полюванні з берега заздалегідь побудуйте укриття у вигляді куреня. Місце для куреня виберіть так, щоб можна було ставити опудало і підсадку без допомоги човна, використовуючи лише високі чоботи.
9
Для будівлі куреня підберіть гілки товщиною в 2-3 см, зміцните їх одним кінцем в землі, а верхні кінці зв'яжіть. Зверху на сучки надіньте 2-3 обруча з гілок і прикріпіть їх мотузками. Такий курінь зручний тим, що його можна переносити з місця на місце. Встановлений курінь замаскуйте гілками чагарнику, травою і сіном.
Корисна порада
Додатковий джерело: «рушничного-спортивне полювання», Г.Е. Рахманін, 1950.