Як розтопити парафін. Як правильно плавити парафін.

Парафінотерапія - процедура досить поширена, і її можна проводити не тільки в кабінетах фізіотерапії або в косметичних салонах, але і в домашніх умовах. За приписом фахівця роблять різні аплікації на ті чи інші ділянки тіла, а також косметичні ванночки для шкіри рук і стоп. Для ефективних і безпечних маніпуляцій важливо правильно розтопити парафін і діяти відповідно до інструкції, отриманої від лікаря або косметолога.
Вам знадобиться
  • - Консультація з лікарем або косметологом;
  • - парафін;
  • - ніж;
  • - каструля і миска для водяній лазні (варіанти: пароварка, нагрівач дитячого харчування і скляна баночка, парафінова ванночка);
  • - лоток, медична клейонка чи шматок фланелі;
  • - поліетиленова плівка або пакети;
  • - махрові шкарпетки і рукавиці, рушники.
Інструкція
1
Придбайте якісну сировину для парафінотерапії. Для створення декоративних свічок та інших цілей, не пов'язаних з шкірними аплікаціями, згодяться підходящі свічки потрібної забарвлення з попередньо віддаленим гнітом. Однак лікарі не рекомендують використовувати подібні вироби (особливо ароматизовані і забарвлені) для шкірних аплікацій при схильності до алергічних реакцій. Купувати парафін краще в аптеках - там його пропонують шматками на вагу (найбільш бажаний варіант); у вигляді фасованої стружки або ж у вигляді набору парафінових пластин. Такий товар пропонується також в Інтернет-магазинах.
2
Правильно розтопити парафін можна під дією пари; при цьому у сировині не повинна потрапити вода - це може загрожувати опіками. Зробіть водяну баню: нагрівайте воду в каструльці і поставте зверху миску з дрібно наструганний парафіном. Можна готувати речовина в пароварці або помістити баночку з шматочками сировини в підігрівач дитячого харчування. При температурі 54 градуси парафін почне плавитися; при отриманні же однорідної в'язкої маси процес його плавлення закінчений.
3
Використовуйте спеціальну парафінову ванночку, якщо збираєтеся проводити домашні процедури парафінотерапії досить часто. Цей прилад розроблений для обробки кистей рук і стоп і зазвичай має в комплекті набір одноразових рукавичок, махрові шкарпетки і рукавиці, які ви натягніть після нанесення розплавленого речовини на шкіру. Плавити парафін необхідно в обладнаному нагревателе - уважно прочитайте інструкцію з його використання.
4
Коли парафін тим чи іншим способом буде розтоплений, дійте далі строго по порад фахівців. Зазвичай в домашніх умовах проводяться такі маніпуляції: • у ванночку з остившім до теплого комфортного стану парафіном кілька разів занурюються руки або ноги - вони повинні покритися декількома шарами білої речовини. Після цього на оброблені кінцівки надягають рукавички (шкарпетки) або вони просто накриваються поліетиленовою плівкою і рушниками. • В розтоплений парафін опускають шматки щільної м'якої тканини (добре підходить фланель), поки вона повністю не просочується. За допомогою цього полотна роблять парафінові компреси. • Рідке розплавлене речовина виливають у лоток, застелений медичною клейонкою, і дають йому трохи застигнути. Ще в теплому вигляді парафін розрізають на шматки і накладають їх на певні ділянки тіла. Можна також заліпити їх теплим парафіном, немов розм'якшеним пластиліном. На шар речовини обов'язково накладається поліетиленовий і теплий полотняний шар.
Корисна порада
Під час підготовки сировини для парафінотерапії можна змішувати його з тими чи іншими добавками, які підсилюють терапевтичний (косметичний) ефект. Так, ефірні олії допомагають досягти повної релаксації; деякі вітаміни і віддушки цілющих рослин сприяють регенерації шкіри, мають протизапальну дію. Однак важливо не забувати, що парафінотерапія має протипоказання, тому не може використовуватися без попередньої консультацією з фахівцем.