Як очистити електричний чайник від накипу. Як відмити пластмасовий автомат.

Як приємно буває влаштуватися в затишному кріслі після довгого робочого дня з чашкою ароматного чаю! Але одного разу ви помічаєте, що вода в чайнику стала каламутною, з'явився дивний присмак і білі пластівці. Це накип - вапняний наліт, появі якого сприяє підвищена жорсткість води. Крім всіх неприємностей, електричному чайнику він загрожує ще і поломкою. Тому від накипу потрібно терміново позбуватися.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб - це купити в магазині будь-який «антинакипін» і почистити чайник, дотримуючись інструкції. Варто такий засіб, як правило, недорого. Але, якщо ви хочете захистити здоров'я від випадкового потрапляння в організм хімікатів, краще скористатися натуральними засобами.
2
Накип - це лужний з'єднання, яке видаляється за допомогою кислоти. У домашніх умовах для цих цілей можна використовувати оцет. Влийте в чайник 100 мл оцтової кислоти (9%), додайте 1-1,5 літра води (краще фільтрованої).
3
Закип'ятіть отриманий розчин і залиште мінімум на дві години, а якщо є можливість, то на всю ніч.
4
Виливши розчин, ретельно промийте чайник проточною водою і ще раз прокип'ятіть, щоб видалити залишки оцту і накипу.
5
Якщо позбутися від нальоту до кінця не вдалося, повторіть всю процедуру з самого початку або спробуйте інше народний засіб.
6
Крім оцтової кислоти для боротьби з накипом можна використовувати кислоту лимонну - 1 столова ложка на 1,5-2 літра води. Насипте кислоту в чайник, залийте гарячою водою і залиште на 15-20 хвилин. Кип'ятити розчин необов'язково. Якщо наліт був не дуже сильний, то після закінчення зазначеного часу чайник заблищить як новий.
7
У разі відсутності в будинку лимонної кислоти і оцту - не впадайте у відчай. Це може бути несподівано, але в минулі часи бабусі позбавлялися від накипу за допомогою звичайної картоплі! Візьміть чисті картопляні очистки, покрийте ними дно чайника і додайте 1,5-2 літра холодної води.
8
Доведіть воду в чайнику до кипіння кілька разів (4-5 залежно від складності поставленого завдання) і залиште остигати.
9
Злийте остигнула воду і добре промийте чайник водою з-під крана.
10
Якщо ви як і раніше незадоволені отриманим результатом, спробуйте ще одна вельми екстравагантну средство.Купіте в магазині літрову пляшку «Спрайт» або «Фанти» і струшуйте її до зникнення газів.
11
Налийте напій у чайник, нагрійте і залиште на ніч.
12
Вранці вилийте в раковину свій солодкий «антинакипін» і промийте чайник. Після всіх цих процедур накип повинна зникнути без сліду.
Зверніть увагу
При використанні промислових засобів від накипу майте на увазі, що вони впливають не тільки на накип, а й на внутрішню поверхню чайника, руйнуючи його структуру. Тому намагайтеся використовувати промислові засоби якомога рідше.
Корисна порада
Лимонна кислота має важливу перевагу перед оцтом: вона не має різким запахом. Головний спосіб боротьби з накипом - це пом'якшення самої води. Використовуйте систему фільтрації та очищення води.
Від неякісної водопровідної води з'являється накип на нагрівальних елементах електричних чайників. Часто наліт призводить до поломки приладу. Щоб видалити іржавий або білястий наліт можна скористатися деякими засобами, які руйнують накип і сприяють її відокремлення від стінок чайника.
Інструкція
1
Найбезпечніший спосіб очистити нагрівальний елемент - лимонна кислота. Налийте в чайник води, додайте близько 50г лимонки і закип'ятіть воду, але стежте, при кипінні рідина почне сильно пінитися і може вихлюпуватися через краї. Краще вимкніть чайник, коли він тільки почне закипати. Нехай накип маленько отмокнет, потім знову закип'ятіть воду і промийте прилад. Якщо віддалився не весь наліт, то повторіть процедуру.
2
Також ви можете використовувати оцтову кислоту для очищення від накипу. Налийте в чайник холодної води, потім акуратно влийте кислоту. На 1,5 літра рідини потрібно додавати близько 30г есенції або 50г оцтової кислоти. Закип'ятіть воду, намагайтеся не дихати випарами, вони можуть обпекти дихальні шляхи. Якщо наліт занадто товстий, залиште чайник відмокати на добу. Але приберіть його з майданчика, інакше хто-небудь може ненавмисно залити чай водою з оцтом. З ранку ще раз прокип'ятіть, і промийте прилад.
3
Продаються і спеціальні засоби від накипу. Коштують вони не дорого, а справляються з поставленими завданнями ефективно. Спосіб застосування написаний на упаковці із засобом. Зазвичай його потрібно додавати у воду і кип'ятити. Промивати чайник можна практично відразу, так як ці засоби містять активні речовини, які руйнують шар накипу буквально за кілька хвилин. Але використовувати даний вид очищення нагрівального елементу не рекомендується занадто часто, кислоти можуть зіпсувати метал і тен перестане працювати.
Корисна порада
Ніколи не додавайте жодне з перелічених засобів в гарячу воду, інакше ефект може бути непередбачуваним. Не рекомендується використовувати дані кошти і для очищення від накипу пральних машин, ви можете зіпсувати всі гумові елементи, які розташовуються в барабані.