Як змащувати швейну машину.

Швейна машина - основний робочий інструмент будь кравчині або любительки рукоділля. До вибору моделі машини підходять грунтовно, підбираючи оптимальне поєднання виконуваних машиною операцій відповідно до специфіки роботи кожної рукодільниці. Щоб машина служила вам довго і надійно, необхідно регулярно проводити її технічне обслуговування: чищення, змащення, наладку. В результаті мастила машини зменшується тертя деталей один про одного і полегшується їх рух. Мастило швейної машини запобігає швидкий знос її деталей і механізмів, а також гучний шум при роботі.
Вам знадобиться
  • - машинне масло;
  • - щетинна пензлик або щітка;
  • - м'яка безворсової ганчірочка;
  • - пінцет;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Перед початком мастила швейну машину потрібно ретельно почистити, видаливши з основних вузлів її механізму обривки ниток, накопичилася пил і частинки бруду, залишки старого масла. Зніміть верхню і бічну кришки корпусу, зніміть вушко пластину за допомогою викрутки або монети. Вийміть човник з човникового механізму, шпульку з човника і почистіть його зсередини і зовні. Основна увага приділіть чищенні човникового механізму, редуктора, його обертального і механізму руху тканини. Прочистите також всі легкодоступні втулки, в яких відбувається тертя рухомих частин машини.
2
Чищення виробляють спеціальної жорсткої пензликом або щіточкою, що постачаються швейної машини або тими, які вам найбільш зручні для чищення. Для очищення широких поверхонь використовуйте чисту ганчірку, що не залишає ворсу на поверхні деталей машини. Для видалення бруду з важкодоступних місць використовуйте пінцет.
3
Змастіть машину спеціальним машинним маслом. Горлечком маслянки або шприцом акуратно нанесіть по невеликій крапельці масла на всі деталі і вузли машини, схильні тертю. Здійсніть кілька обертань маховим колесом на себе, щоб масло рівномірно розподілилася по поверхнях тертьових деталей. Зайве масло промокніть ганчірочкою. Після цього поверніть все зняті з машини деталі на місце і добре їх закріпіть.
4
Швейную машину змащують залежно від частоти її використання. Якщо ви шиєте на ній щодня, то змащуйте її 1 раз на тиждень. При менш інтенсивною, але регулярної експлуатації - 1 раз на місяць. Якщо машина використовується рідко, то мастило потрібно 1 раз на півроку. Обов'язково змащуйте машину після тривалого простою.
Зверніть увагу
Використання інших масел, не призначених для змащення швейної машини, заборонено, тому що призводить до поломки машини. Наприклад, рослинне масло дуже швидко висихає (за 2-3 дні) і виводить машину з ладу. Гарне машинне масло повинно мати світлий відтінок. Не використовуйте масло після закінчення терміну придатності.
Корисна порада
Дуже зручно використовувати для змащення швейних машин одноразовий шприц. Довгою тонкою голкою можна змащувати будь важкодоступні деталі машини. При використанні шприца масло витрачається дуже економно.