Як викроїти волан.

Використання воланів властиво романтичному стилю одягу, а також стилям «ретро» і «кантрі». Колишуться при русі або подиху вітерця м'які хвилясті складки цього декоративного елемента надають образу жіночність і легкість. Воланами прикрашають горловину, манжети рукавів, низ спідниці або сукні. Вони можуть бути розташовані на одязі спадаючими ярусами або пришиті в декілька шарів різної довжини і асиметричної форми. Крім оздоблювальних, є волани, які є конструктивними деталями швейного вироби.
Вам знадобиться
  • - міліметрівка;
  • - лінійка;
  • - циркуль;
  • - олівець;
  • - кравецькі приналежності (крейда, ножиці , булавки, сантиметрова стрічка).
Інструкція
1
Основа викрійки волана являє собою дві окружності, описані навколо одного і того ж центру. Діаметр внутрішньої окружності звичайно становить 8-10 см. Чим він більший, тим менш пишніше вийде волан і тим менше знадобиться викроїти таких круглих деталей. Щоб вирахувати необхідну кількість деталей, з яких складається волан, потрібно довжину лінії приточування волана (наприклад, низу спідниці) розділити на довжину внутрішньої окружності викрійки волана. Її довжина знаходиться за формулою P = 2? R, де R - радіус кола,? = 3,14.
2
Накресліть на аркуші міліметрівки спочатку малу окружність (8-10 см або більше). Потім з того ж центру прокреслите окружність з великим радіусом, який перевищує радіус внутрішньої окружності на ширину волана. На викрійці відзначте стрілкою напрямок часткової нитки і паралельно їй проведіть пряму лінію від центру окружностей до зовнішнього краю викрійки. На відстані 6 мм з обох сторін від цієї лінії проведіть ще дві лінії бічних зрізів волана.
3
Для того щоб волан, зшитий з кількох частин, був більш пластичним в з'єднувальних швах, іноді бічні зрізи його частин розташовують по косою. Для цього викроїте неповний коло, зменшуючи його, наприклад, на 1/6 частину. В цьому випадку довжина усіченої внутрішньої окружності дорівнюватиме: P = 5/6? 2? R. Відповідно, перераховується і кількість деталей волана.
4
Розкладіть готову викрійку на тканині, дотримуючись напрям часткової нитки. Переведіть викрійку на тканину Кравецьким дрібному, роблячи припуски на шви - 1.5 см по внутрішньому і зовнішньому колі і 6 мм по лінії бічних зрізів волана. Викроїте так само і інші деталі волана, якщо він зшивною. Для прискорення процесу можна скласти відріз тканини в декілька шарів (за кількістю деталей волана), надійно закріпивши їх шпильками між собою, щоб тканина не ковзала. Обведіть викрійку на складеній тканини, викроїте деталі, а потім на всіх шарах, крім першого, відзначте припуски на шви.
Корисна порада
Щоб не зіпсувати дорогу основну тканину, зробіть спочатку зразок волана з макетної тканини. Приміряйте його до вашого виробу, внесіть, якщо потрібно, зміни в викрійку і лише потім викроюйте волан з основної тканини.