Як точити фігурні ковзани.

Якщо ковзани не забезпечують вже того ковзання, як раніше, і вони стали «зриватися» при кожному повороті, то настав час для їх заточування. Її можна зробити двома способами, однак, для заточки потрібні певні шліфувальні матеріали.
Вам знадобиться
  • - Наждак,
  • - напилок.
Інструкція
1
Існує два способи заточування ковзанів - з жолобком або без нього. Заточка з жолобком забезпечує більш «правильне» катання і краще ковзання завдяки тому, що площа зіткнення стає менше, ніж у «плоского» ножа.
2
Заточування можна провести самостійно, проте слід брати до уваги те, що для кращого ефекту потрібно наждак. Їм проводиться шліфування жолоба коника, після чого звичайним напилком можна довести його до правильної форми. Також напилком точаться і краю ножа.Внешняя і внутрішня кромка леза повинна бути однакова, інакше зростає ймовірність втрати равновесія.Следует уникати «завалів» в одну або іншу сторону, тому це значно завадить при катанні. Для цього можна накласти плоску поверхню перпендикулярно лезу. Всі отримані в результаті заточування задирки можна прибрати за допомогою дрібнозернистого бруска або напилка з дрібною насічкою.
3
Ширина жолоба залежить від типу леза. У фігурних ковзанів ширина жолоба досягає максимуму в 15мм, в той час як у хокейних лез ширина жолоба в два рази менше. Якісна заточка забезпечує більш швидке і краще ковзання, дозволяє контролювати баланс при двіженіі.Правільность радіуса контуру леза і желобка впливає на швидкість і швидкість. Нахил ножа визначає правильний баланс. Необхідно здійснювати якомога менший знімання металу при заточуванні, хоча в такому випадку доведеться виробляти її частіше, ніж при більшому зніманні.
Корисна порада
За відсутності навичок в заточенню краще буде звернутися до фахівця, який може проконсультувати і краще підточити лезо під індивідуальні потреби. Також при можливості слід використовувати професійні заточувальні верстати для більш точного доведення ріжучої кромки ковзанів.