Як навчити першокласника читати.

Існують різні методики навчання дітей читання. Найефективніший спосіб - це не просто змусити дитину запам'ятати букви, а перетворити навчання на захоплюючий процес, який не викликав би у малюка відторгнення.
Вам знадобиться
  • - картки з буквами,
  • - книжка
Інструкція
1
Поясніть дитині, для чого потрібно читати. Розкажіть, що книги дають можливість здійснювати подорожі по самих різних світах, що з їх допомогою можна переживати пригоди. Мотивуйте його будь-яким доступним вам методом, в крайньому випадку навіть підійде обмін типу: ти вчишся читати, а я купую тобі іграшку.
2
Почніть з вивчення букв, причому дитина повинна знати і назва літери, і як її слід читати. Наприклад, буква "Б" називається "бе", а читається тільки як звук "б". Зробіть картки з різнокольоровими красивими буквами, так ви краще задієте механізми зорової пам'яті дитини.
3
Після того як букви пройдені, слід перейти до вивчення складів. Принцип той самий - напишіть на картках склади. Починати слід з найпростіших: "ма", "ме" та інших.
4
Якщо ви бачите, що дитина запам'ятав перший десяток складів, почніть формувати з них слова. Спочатку не використовуйте більше двох простих складів разом. Постарайтеся, щоб кожен склад асоціювався у дитини з якимось чином або поняттям - так ви задієте асоціативну пам'ять, яка, на відміну від візуальної, дозволяє активувати довгу пам'ять і запам'ятати склад назавжди. Так, "па" - це рух, який виконує балерина. Покажіть відповідну картинку.
5
Після того як малюк освоїв цю частину навчального процесу, спробуйте дати йому довгі слова з трьох і більше складів. Чи не квапив його. Для наочності користуйтеся картинками.
6
Останній етап - дайте дитині читати книгу. Почніть з віршів і простих маленьких оповіданнячка. Просіть дитину читати вголос: по-перше, так йому буде простіше, по-друге, необхідно навчитися вимовляти читається текст. Як тільки він починає читати відносно гладко, почніть роботу над виразним читанням.
7
Завжди запитуйте питання по тексту і значення складних слів, так дитина розширить словниковий запас і навчиться переповідати суть прочитаного.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qP5nxeV_pN8