Як збільшити продуктивність жорсткого диска. Як підняти продуктивність завантажувального диска с.

Робота на комп'ютері з низькопродуктивною дисковою підсистемою перетворюється на справжню муку. Довге завантаження ОС, «сіпання» зображення при перегляді відео, виснажлива процес збереження і редагування графічних файлів - якщо вам це знайомо, не поспішайте нарікати на відеокарту або процесор. Швидше за все, винуватець - ваш жорсткий диск. Навряд чи при покупці комп'ютера ви звернули увагу на будь-які параметри вашого HDD, крім обсягу. Але у ваших силах збільшити продуктивність жорсткого диска.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи
Інструкція
1
Зробіть аналіз необхідності дефрагментації дисків. Наявність великої кількості фрагментованих файлів значно збільшує час доступу до файлу, так як витрачається багато часу на постійне позиціонування головки накопичувача над доріжками в різних секторах диска. Для цього клікніть правою кнопкою миші на значку «Мій комп'ютер» в меню «Пуск» і виберіть з контексту «Управління». У лівому вікні консолі «Керування комп'ютером» перейдіть на оснащення "Дефрагментація диска».
2
У нижній частині вікна натисніть кнопку «Аналіз». Утиліта зробить аналіз диска і виведе діалогове вікно з інформацією про необхідність дефрагментації. Натисніть кнопку «Дефрагментація».
3
Встановіть розмір файлу підкачки на мінімальне значення. Якщо файл підкачки великий, то система збільшує число звернень до повільного жорсткого диска. Для зміни цього параметра виберіть пункт «Властивості», клікнувши правою кнопкою на значку «Мій комп'ютер». Перейдіть на вкладку «Додатково» і в розділі «Швидкодія» на кнопці «Параметри». У вікні, встановіть розмір файлу підкачки.
4
Для скорочення переміщень магнітної головки розбивайте жорсткий диск на логічні диски, що дозволить розділити службову інформацію, а також згрупувати спільно використовувані файли на одному диску. Це дозволить зменшити час доступу.
5
Якщо є можливість, збільште кількість фізичних дисків до двох. Це дозволить розмежувати операції читання-запису, що збільшує у кілька разів продуктивність .
6
Багато моделей жорстких дисків мають функцію ААМ для регулювання рівня видаваного шуму. Рівень шуму при використанні цієї функції значно знижується, а й значно падає швидкість позиціонування головки. Деякі моделі дисків підтримують відключення цієї функції з використанням сервісних утиліт, скачати які можна на сайті виробника. Хоча інтерфейси утиліт різні, але загальний принцип їх використання наступний: завантажитися з завантажувального СD, запустити утиліту з дискети, вибрати в меню пункт Automatic Acoustic Management, вибрати режим відключення ААМ. Це значно покращить показники продуктивності, хоча і на шкоду безшумності комп'ютера.
При налаштуванні параметрів роботи персонального комп'ютера необхідно звернути увагу і на жорсткий диск. Повільна робота вінчестера негативно позначається на продуктивності ПК в цілому.
Вам знадобиться
  • - Доступ до налаштувань ПК.
Інструкція
1
Налаштування параметрів жорсткого диска необхідно починати ще до установки операційної системи. Виберіть тип файлової системи кожного розділу вінчестера . Якщо ви встановлюєте ОС Windows XP, то відформатуйте системний розділ в FAT32. Як не дивно, ця файлова система відмінно пристосована для постійної перезапису інформації. Це дозволить трохи підвищити продуктивність комп'ютера.
2
Після установки ОС відкрийте меню «Мій комп'ютер» і перейдіть до властивостей будь-якого розділу вінчестера . Відкрийте вкладку «Загальні» і знайдіть пункт «Дозволити індексувати вміст файлів на цьому диску». Приберіть галочку, розташовану навпроти цього пункту. Натисніть кнопку «Застосувати» і виберіть пункт «Для всіх файлів і підкаталогів». Підтвердіть запуск процесу зміни параметрів жорсткого диска.
3
Виконайте аналогічну настройку інших розділів вінчестера . Якщо у вас є окремий те, відведений під зберігання образу операційної системи, то його параметри краще залишити без зміни.
4
Проведіть дефрагментацію всіх розділів жорсткого диска. Якщо ви працюєте з порівняно новим комп'ютером, то використовуйте стандартні засоби системи Windows. Відкрийте властивості будь-якого розділу жорсткого диска і перейдіть до вкладці «Сервіс».
5
Натисніть кнопку «Виконати дефрагментацію». У меню, виділіть потрібний розділ жорсткого диска та натисніть кнопку «Аналізувати диск». Після завершення аналізу томів виділіть потрібні локальні диски та натисніть кнопку «Дефрагментація». Дочекайтеся завершення цієї процедури. Не вимикайте комп'ютер під час роботи утиліти.
6
Поверніться до вкладці «Сервіс» та натисніть кнопку «Виконати перевірку». Активуйте пункт «Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори» та натисніть кнопку «Запуск». Перезавантажте ПК після виконання всіх описаних процедур.