Як почистити срібне кільце.

Срібні кільця завжди були популярним ювелірною прикрасою. Це обумовлено і низькою вартістю виробів, і лікувальними властивостями срібла. Єдиний, мабуть, недолік цього металу полягає в його особливості темніти з часом і покриватися неприємним нальотом.
Інструкція
1
Існує декілька універсальних способів почистити срібне кільце. Процедура, яка проводиться в домашніх умовах, часто не вимагає придбання специфічних засобів для чищення. Але при бажанні, в більшості ювелірних салонів можна купити спеціалізовані очищаючі рідини: досить на кілька хвилин занурити забруднену кільце в такий розчин, і воно знову буде блискучим і чистим. Більш того, більшість таких препаратів покриває виріб захисним шаром, який дозволяє вберегти метал від подальшого окислення.
2
Традиційно, в домашніх умовах, срібло чистять сумішшю перекису водню і спирту: опускають в суміш виріб хвилин на 20, а потім насухо протирають ворсистої ганчірочкою.
3
Повернути колечку загублений блиск допоможе питна сода: в долоню необхідно насипати чайну ложку порошку і додати кілька крапель води, покласти туди ж прикраса і ретельно розтерти.
4
Можна використовувати і більш оригінальні способи чищення, наприклад, використовувати для цього харчову фольгу: налити на неї трохи води, покласти по чайній ложці солі й соди, а потім сам виріб. Пролежавши в цьому розчині півгодини, кільце очиститься від нальоту.
5
Дуже часто для очищення срібла використовують зубний порошок, який наносять на виріб за допомогою щітки для чищення зубів. Зубна паста теж може допомогти, але попередньо її слід змішати з харчовою содою і нашатирним спиртом.
6
Спосіб очищення срібла залежить не тільки від ступеня забруднення срібного вироби, а й від його проби. Включають домішки інших металів низькопробні вироби найкраще очищати спеціальними засобами. Якщо сплав, наприклад, містить в складі мідь (це легко визначити за зеленому кольору нальоту), слід придбати спеціалізоване засіб для чищення - 10% розчин трилону Б, який дозволяє видалити зелений наліт. Потім найкраще застосувати чистячу кашку з нашатирю, зубної пасти і соди.
7
Забруднення срібних кілець можливо попередити. Часто причиною потемніння срібних виробів є підвищена в приміщенні вологість, близькість розташування прикрас до ліків, а також препаратам, що містять сірку. Тому зберігати срібні прикраси краще подалі від аптечки і місць скупчення побутової хімії, а також не допускати частого контакту кілець з водою і косметичними засобами. Ці запобіжні заходи, безумовно, не можуть дати повну впевненість в тому, що срібло не потемніє, однак вони збільшують термін служби виробу і згодом полегшать його чистку.