Як вибрати таксу. Як отлечь справжню таксу.

Вирішили завести собаку: вірного друга, породистого щеняти і гарного мисливця ?! Ви прийняли правильне рішення, якщо зупинили свій вибір на таксою. Як же відрізнити справжню таксу від помісі? За якими критеріями слід відбирати цуценя такси? І де знайти породисту собаку?
Інструкція
1
Визначитися, яку різновид такси ви хочете завести. За розміром такси бувають: великі (стандартні), середні (мініатюрні), і карликові (кролячі). За типом шерсті: гладкошерсті, жескошерстние і довгошерсті. Вивчіть літературу, поспілкуйтеся з власниками та заводчиками, щоб підібрати ідеальний для себе варіант.
2
Ви можете вибрати цуценя в одному з клубів РКФ (Російської Кінологічної Федерації) або купити таксу на пташиному ринку. Останній варіант буде, безумовно, дешевше (від 1000 р.), Однак на ринку вам ніхто не дасть гарантій, що з симпатичною собачки виросте справжня такса. Та й продавця або перекупника цуценя ви можете і не знайти в разі «непорозуміння». Втім, не всім власникам такса необхідна для перемог на виставках.
3
Якщо ж ви готові і в своєму розпорядженні засобами, бажаєте виростити справжнього чемпіона, а на посліді своєї породистої такси плануєте непогано заробити, тоді вам пряма дорога на виставки собак. Виберіть вподобану вам собаку-виробника, а краще не одну. Поговоріть з заводчиком, дізнайтеся про плани на потомство. Більш того, подивіться на батька майбутніх щенят, ознайомтеся з його родоводу. Якщо все влаштовує, робіть заявку на цуценя і чекайте. Результат повинен виправдати всі очікування. Ціна на породистих щенят такси з підтвердженою родоводу може починатися від 7000 р.
4
Ще один варіант - знайти заводчика-професіонала по оголошеннях або через знайомих. Безумовно, така реклама коштує дешевше і сама такса обійдеться вам від 4000 р. Але й тут не слід брати цуценя такси з першого ж побаченого посліду. Обійдіть декількох заводчиків, вибирайте не поспішаючи. Придивіться і до самого заводчику, зверніть увагу на чистоту його будинку, зовнішній вигляд матері цуценят. Акуратність господаря вкаже на належну турботу і догляд за вихованцями. Якщо сука вам сподобалася, є шанс, що обраний щеня буде схожий на батька. Вартість такси визначається заводчиком згідно середніми цінами на дану породу. Купуючи 2-місячного чистокровного цуценяти такси у заводчика, уважно огляньте клеймо РКФ на внутрішній поверхні вуха (іноді на паховій складці). Клеймо на щеня - зазвичай воно містить три букви і три цифри - строго повинно відповідати записи в щенячого картці.
5
І, нарешті, якщо вам потрібна мисливська такса в якості робочої собаки, краще звернутися в товариства мисливців і рибалок в вашому місті. Бажано, щоб батьки майбутнього вихованця були «робочими» таксами, бо ці якості завжди передаються у спадок. Мисливські такси коштують не так дорого як собаки з чемпіонського посліду (від 2000 р.), Але вони не завжди мають клеймо і щенячью картку.
6
Отже, з цуценям такси ви визначилися. Тепер залишилося оглянути його і упевнитися в правильності вибору. Перевірте чи чисті у цуценяти вуха, чи немає нагноений в очах. Такса не повинна кульгати, лякатися звуків або боятися вас. Огляньте зуби собаки. Правильний прикус собаки - ножицеподібний, причому зверху і знизу має бути по шість рівних різців. Щеня в 3 місяці повинен бути щеплений, що підтвердить персональний ветеринарний паспорт. Після введення вакцини позначка про щеплення ставляться в даний документ, завіряються печаткою та підписом ветлікаря із зазначенням дати. Але найголовніше - малюк повинен вам сподобатися з першого погляду.