Як прибрати шишку на шиї. Шишка на шиї у дитини.

Проблема появи різних шишковидних утворень на шиї , видимих зовні, дуже актуальна. Часто це є косметичним дефектом, іноді заподіює біль, деколи порушує дихання. Оскільки з'являються вони з різних причин, то і спосіб усунення шишок буде різним, залежних від походження ущільненого освіти.
Інструкція
1
Шишка на шиї може бути збільшеним лімфатичним вузлом або їх групою, запальним інфільтратом. Для диференціації цих морфологічних елементів потрібно чітко уявити обставини, за яких вона з'явилася, наприклад, після травми. Також можна пропальпувати освіту, визначити його консистенцію. Якщо під пальцями катається тістоподібна маса, то це, ймовірно, - посттравматична гематома. Якщо освіта тверде і не переміщається під шкірою, або воно (вони) спаяно з шкірою, то це швидше за все лімфатичний вузол. Така ситуація вимагає походу до лікаря для діагностики, т.к. дані ущільнення є симптомами лімфогранулематозу або метастазування злоякісних пухлин шиї або молочної залози. У дітей збільшення лімфовузлів шийної групи спостерігається при інфекціях.
2
Пухлинне освіту в основному має рівні краї і щільну структуру. У такій ситуації похід до лікаря необхідний, адже подібні пухлини часто добре лікуються і не дають рецидиву, а термін життя, навіть в разі злоякісного утворення, збільшується через своєчасності проведеного лікування. Тому, якщо в якийсь час був помічений дефект або асиметричність на шиї , ретельно розібратися в ситуації зайвим не буде. Похід до лікаря в цьому випадку відкине всі сумніви.
3
Якщо походження шишки відомо і пов'язано з травмою, то усунути її можна самостійно. Але для початку все ж рекомендується перевірити її вищевказаним способом. Гематоми (скупчення крові в тканини) контрастні з кольором нормальної шкіри. Це жовто-зелене, іноді з бурим відтінком, пляма не дуже щільної консистенції. Лікується воно накладенням грілок, зігріваючих компресів і нанесенням спеціальних мазей. В аптеці вони наявні завжди, тільки потрібно попередньо уточнити у лікаря, що буде ефективніше у вашому випадку. Більшість препаратів містять гепарин, який розсмоктує кров, що скупчилася.