Як оформити клумбу для квітів.

Відпочиваючи на своїй дачній ділянці, спробуйте оформити шматочок землі так, щоб відчути себе не просто городником, а ландшафтним художником. Цей шматочок землі - клумба. А ось яка вона буде: маленька чи велика, вертикальна або розстилається килимом - все залежить від вашої фантазії і вмілих рук.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - вила;
  • - граблі;
  • - добрива;
  • - насіння або розсада багаторічників;
  • - вазон, глиняний горщик.
Інструкція
1
Підберіть ділянку землі для клумби на вашій дачі. Відразу вирішите, де те місце, яке буде добре видно вам, відпочиваючим від трудів, з веранди або з альтанки.
2
Прочитайте спеціальну літературу і використовуйте свій досвід з вирощування багаторічників. Подумайте, де ви будете брати розсаду квітів . Її можна виростити самим, а можна придбати вже готову. Обов'язково купуйте розсаду в перевірених місцях, якщо хоча б одна рослина буде заражене шкідниками, то ви можете погубити не тільки клумбу, а й інші рослини на своїй дачній ділянці.
3
Подивіться у своїх запасах старі вазони, глиняні вази, горщики - все це можна використовувати на клумбі. Розмістивши ємність із землею серед багаторічних рослин, висадіть в неї яскраві однорічники. Ваша клумба буде виглядати по-новому протягом кожного дачного сезону.
4
Посадіть розсаду ранньою весною, щоб вона була вже готова до посадки, мала міцні корінці, стебло і бутончікі.
5
Зобразіть на аркуші паперу барвистими мазками, як ви будете висаджувати квіти. Можливо, ви відразу зможете скласти певний візерунок з різних квітів , а якщо не виходить, то посадіть рослини в геометричному порядку: трикутниками, колами.
6
Підготуйте навесні грунт для розбивки клумби. Перекопайте землю. Видаліть бур'яни і камені. Краще всього відразу зняти старий дерен по всій ділянці клумби.
7
Наситьте грунт корисними елементами. Внесіть азотні і калійні добрива, звіряючись з інструкцією на упаковці. Додайте компост, який добре впливає на будь-яку грунт, і знову перекопайте землю. Розбийте великі земляні грудки вилами або лопатою. Розрівняйте граблями.
8
Водрузите в центр клумби знайдену ємність з посадженими однолітниками.
9
Викопуйте маленьким совочком лунки для багаторічників. Витягуйте квіти з стаканчиків, а якщо вони росли в торф'яних горщиках, то розміщуйте в підготовлене місце прямо в них. Звіряйтеся зі своєю схемою посадки рослин.
10
Поливайте клумбу перші кілька днів постійно. Робіть це або рано вранці, або після того, як клумба занурилася в тінь, щоб не спалити молоді рослини.
11
прополювати багаторічники, рихлить грунт маленькими квітковими інструментами.
12
Якщо у вас на клумбі є рясно квітучі рослини, то їх можна зрізати в букети.
13
Через рік буде видно, як перезимували ваші багаторічники, якщо утворилася лисина, то підсадити нові рослини.
14
Зробіть огорожу для клумб з каменів або цегли. Можна купити низенькі ажурні огорожі. А якщо ви хочете вирощувати великі кучеряве квіти, то існують високі декоративні арки.
Живі квіти - це завжди прекрасно. А що ростуть у природних умовах квітучі рослини, красиво висаджені на клумби, здатні не тільки прикрасити й урізноманітнити ландшафт, але і приховати дрібні дефекти, наприклад, крани, люки колодязів.
Інструкція
1
Для посадки на клумбах використовують багаторічні, дворічні та однорічні квітучі рослини. Доречно використовувати одночасно рослини всіх груп.
2
Щоб ваша клумба весь сезон радувала вас не тільки зеленню, але і квітами, підбирайте рослини з довгим періодом цвітіння або складайте композицію клумби, таким чином, щоб після того, як відцвіли одні квіти, відразу зацвітали інші.
3
Ефектно буде виглядати, якщо ви зможете оформити клумбу в єдиному колірному рішенні. Наприклад, засадити її рослинами, квіти яких мають відтінки жовтого кольору.
4
Не менш оригінальні клумби з квітами контрастною забарвлення, наприклад, білої і фіолетовою.
5
Великою популярністю користуються клумби, де висаджені квіти одного виду і висоти, але різних кольорів. Наприклад, килим з петуній різних відтінків.
6
Оригінально оформити клумбу можна шляхом посадки рослин в гряди певної форми, наприклад зірки, або більш хитромудрих фігур.
7
Для правильного розташування кольорів на клумбі потрібно самі високорослі квіти садити в центрі, а потім ближче до краю висаджувати більш низькорослі і так до стеляться видів. У правильно розташованої клумбі будуть проглядатися усі квіти, і великі екземпляри не заважатимуть рости більш дрібним, що не загороджуючи їм сонячне світло.
8
Щоб клумба стала дійсно клумбою, а не грядкою з квітами, перше, що потрібно зробити - це бордюр. Він як рама обрамляє картину, буде надавати клумбі завершений вигляд і підкреслювати її красу.
9
Для пристрою бордюрів можна використовувати спеціальний бордюрний камінь, будівельний цегла, оскільки природного каменю, спеціальні декоративні парканчики, сплетені з лози або вербового прута, а так само виготовлені з полімерів.
10
Деякі садівники роблять бордюри для клумб з порожніх скляних або поліетиленових пляшок, вкопуючи їх в землю на краю клумби, і потім фарбують їх.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LxZ4fRMqADQ