Як зробити губну гармошку.

Люди виготовляють музичні інструменти з давніх часів - все відчувають задоволення, витягуючи мелодійні звуки із предметів, що знаходяться під рукою. З ходом історії багато прості конструкції - предки музичних інструментів, були вдосконалені, і на їх основі були створені повноцінні і складні музичні інструменти. Проте до цих пір і дорослі, і діти із задоволенням роблять дудочки з очерету та грають на гребінці, через зуби якої пропущена вощений папір - така гребінка є прообразом відомої всім губної гармошки.
Вам знадобиться
  • - картонна трубка від паперових рушників;
  • - кругла гумка;
  • - вощений папір.
Інструкція
1
Якщо ви хочете зіграти на губній гармошці, але при цьому не маєте можливості купити собі інструмент, ви можете зробити її самостійно. Для створення саморобної губної гармошки вам буде потрібно картонна трубка від паперових рушників, а також кругла гумка і вощений папір.
2
Візьміть картонну трубку і один з її кінців закрийте відрізком вощеного паперу, закріпивши його навколо отвору круглою гумкою, щоб папір сиділа щільно. Поруч з закритим кінцем трубки у верхній її частині проткніть шилом або товстою голкою отвір.
3
Подуйте у відкритий кінець картонної трубки - ви почуєте звук, що нагадує звуки, які видає губна гармошка. За допомогою дихання ви створюєте вібрацію, а вона, в свою чергу, створює звук - відповідно, ви можете поекспериментувати зі звуком, змінюючи силу дихання і слухаючи, як при цьому змінюється ваша «мелодія».
4
Ви можете спробувати закривати отвір картонній трубки не тільки вощеної папером, а й іншим матеріалом, наприклад, звичайним папером або тонкою алюмінієвою фольгою. Зміна матеріалу призведе до зміни тембру звуку, і ви можете добитися цікавих музичних ефектів. Виготовити таку гармошку зможе будь-яка доросла, а під його керівництвом - і будь-яка дитина.
Щоб отримати задоволення від навчання грі на губній гармошці, необхідно підібрати правильний інструмент, який, з одного боку, буде достатньо якісним, щоб не відбити бажання вчитися, а з іншого, недорогим.
Інструкція
1
Вибирайте з інструментів від відомих фірм - Suzuki (Японія), Hohner (Німеччина), Seydel (Німеччина). Це найбільші виробники губних гармошок, які випускають не тільки гармошки вищого класу, але й добротні інструменти для початківців. Уже за 800-1000 рублів можна купити інструмент, на якому буде приємно і зручно грати новачкові. Дешевші гармошки невідомих китайських виробників - просто шматки пластика, а не музичні інструменти.
2
Визначтеся з типом губної гармошки. Незважаючи на те що різновидів гармонік дуже багато, більша їх частина використовується тільки професійними музикантами, які грають у складі оркестрів. Для любителя вибір значно звужується: необхідно лише визначитися з тим, яка, диатоническая або хроматична, гармошка потрібна вам.
3
Найпоширеніший варіант - 10-діркова диатоническая губна гармошка, на ній є тільки чисті ноти, тобто відсутні півтони, але і їх можна зіграти, якщо оволодіти спеціальними техніками гри. Діатонічна губна гармошка - кращий вибір для початківця, вона ідеально підійде для блюзів. На хроматичної губній гармоніці можна програти всі ноти звукоряду без використання особливих технік, на такий гармошці можна повноцінно грати класичні твори.
4
Язички гармошки можуть бути виготовлені з міді або із сталі. Мідні язички найбільш поширені, вони дають відмінний звук, але часто ламаються, особливо у початківців, які можуть перестаратися в видуванні звуків. Гармоніки зі сталевими язичками пропонує фірма Seydel, їх зламати практично неможливо.
5
диатонической губні гармошки мають різну тональність. Початківцю варто зупинитися на інструменті в «до мажор», так як саме для гармонік цієї тональності написано більшість самовчителів, навчальні відео також зазвичай записують з використанням такої гармошки.
6
Обов'язково перевірте губну гармошку в магазині, всі отвори повинні добре продуватися і на вдих, і на видих, звук повинен бути чистим, без дзвону і шумів.