Як зробити точилку.

Звичайна точилка для олівців - необхідна річ на робочому столі, і, як правило, ця річ не відрізняється оригінальним дизайном. Але навіть найпростіша точилка може стати яскравим і незвичайним сувеніром ручної роботи, який можна піднести в подарунок друзям або колегам, якщо прикласти до її оформлення трохи творчих зусиль.
Вам знадобиться
  • - 10 бамбукових паличок для шашликів довжиною 30 см;
  • - лінійка;
  • - клей ПВА;
  • - обробна дошка для роботи;
  • - канцелярський різак;
  • - пінцет;
  • - олівець;
  • - проста металева точилка.
Інструкція
1
Для початку візьміть бамбукову паличку і наріжте її на відрізки довжиною по 30 мм. Для заснування точила вам будуть потрібні шість відрізків. Чотири відрізки складіть в квадрат, а два додаткових сумістите з протилежними сторонами квадрата - так, щоб дві сторони квадрата були подвійними, а дві - одинарними.
2
Склейте палички разом. Заповніть підставу майбутнього будиночка короткими відрізками паличок, а в центрі залиште вільне місце шириною в одну паличку. Це необхідно для того щоб стружки від заточених олівців не залишалися всередині, а висипалися назовні.
3
Помістіть точилку на підготовлену основу так, щоб щілина в її нижній частині збігалася з щілиною в основі. Приклейте точилку , а потім починайте формувати стіни з таких же відрізків від бамбукових паличок. Починайте з лицьового стіни - в першій паличці, формує її, зробіть невелике округле заглиблення, що збігається з нижнім краєм отвору металевою точила.
4
Укладайте палички рядами по периметру підстави будиночка за аналогією з колод кладкою. Не забувайте прорізати в паличках передньої стінки будиночка округлий отвір для точила. Зсередини будиночка зафіксуйте точилку , приклеївши по обидві сторони від неї вертикальні короткі палички. Заповнивши стіни чотирма рядами паличок, починайте формувати дах.
5
Відріжте для цього паличку довжиною 33 мм і укладіть її на олівець, який потрібно покласти поверх точила - він формує кут даху. Після цього приклейте дві поперечних палички довжиною 25 мм під кутом до поздовжньої паличці - вони формують скати даху.
6
З іншого кінця також приклейте дві поперечних палички. Зверху на поздовжню паличку укладіть ще одну, довжиною 40 мм, а потім починайте заповнювати дах поздовжніми паличками, і витягніть з-під неї олівець. Закрийте під дахом бічні стінки будиночка, зрізавши під кутом краю паличок. Заповніть дах поздовжніми паличками так, щоб вона виступала за межі стін будиночка.
7
Тепер сформуйте другий ярус даху - приклейте на дах дві палички довжиною 25 мм, а потім перпендикулярно їм - дві поперечних палички. На ці поперечні палички укладіть двосхилий дах маленького розміру - довжина її паличок повинна складати 15 мм. Зашліфуйте дрібної шкуркою краю і зрізи будиночка, відполіруйте його і покрийте лаком.