Як віддерти плитку.

Очищення стін від старої плитки є одним з основних умов якісного ремонту на кухні або у ванній. Це брудна і гучна, але зовсім не складна робота, яку цілком можна виконати самостійно.
Вам знадобиться
 • - рукавички;
 • - захисні окуляри;
 • - робочий одяг і взуття;
 • - важкий молоток;
 • - довге зубило із захистом для руки або сокиру;
 • - перфоратор з зубилом.
Інструкція
1
Використовуйте ту ж фізичну закономірність, що спостерігається при відколюванні льоду. Наприклад, при відколюванні плитки зі стіни не починайте роботу з середини поверхні, яку необхідно очистити від старої плитки. Зазвичай сколювання плитки починають в напрямку зверху вниз. Пам'ятайте, що плитка зі стіною не складає моноліту і ваше завдання - знайти слабке місце в тих шарах матеріалу, які тримали стару плитку . В ідеалі плитка очищається разом з усіма попередніми шарами - шпаклівкою, плитковим клеєм і т.д. Це полегшує як сам процес очищення стіни, так і подальшу обробку.
2
Огляньте інструмент, який ви збираєтеся використовувати в роботі. Найзручніше в домашніх умовах використовувати зубило, звичайно, якщо в будинку немає професійного інструменту - перфоратора з зубилом. Зубило повинно мати гострий край, якщо воно злегка затуплені, заточите його. При роботі використовуйте молоток, б'ючи яким по тупому краю зубила, ви докладаєте зусилля для відколювання плитки. Працюючи з молотком, не потрібно робити великий розмах. Швидкість і якість процесу сколювання плитки залежить не від ступеня зусилля, а від правильно обраного кута прикладання сили і гостроти зубила, тому краще, щоб рухи були чіткими, а для того щоб ваша рука менше втомлювалася, зручніше буде триматися за середину молотка.
3
відколюючи плитку , йдіть по шляху найменшого опору. Якщо в якомусь місці зчеплення плитки зі стіною було дуже якісним і на цій ділянці плитку вдається відразу відколоти, обійдіть це місце, вам буде легше повернутися до нього знову, коли воно стане маленьким острівцем на очищеній стіні .
Корисна порада
Якщо ваша сантехніка не вимагає заміни, то це необхідно врахувати при сколе плитки - ванну і раковину необхідно захистити, наприклад, старими простирадлами. Для очищення приміщення від сколеній плитки заздалегідь запасіться міцними мішками для будівельного сміття в достатній кількості, мішки для побутових відходів не підходять.
При зміні старих шпалер або плитки нерідко доводиться буквально віддирати від стіни клей, на якому вони були закріплені. Робота ця досить копітка і вимагає докладання великих зусиль, особливо якщо клей тримається досить міцно.
Вам знадобиться
 • - ганчір'я;
 • - щітка;
 • - шпатель;
 • - стамеска;
 • - шліфувальна машинка;
 • - болгарка;
 • - вода;
 • - наждачний шкурка;
 • - шпаклівка;
 • - грунтовка.
Інструкція
1
Після видалення старих шпалер або плитки вам потрібно підготувати поверхню до наступній обробці. Якщо ж на стінах, стелі залишилися сліди клею, вам доведеться спочатку їх видалити і тільки після цього приступати до нової обробці приміщення.
2
Вибір у вас невеликий. Використовуйте підручні засоби: залізний шпатель, металеву щітку, стамеску. Щоб у приміщенні було максимально комфортно працювати, і пил не стояла стовпом, рясно змочіть стіни і стеля, потім приступайте до видалення залишків клею.
3
Змочуйте поверхню за допомогою дрантя або використовуйте велику губку або щітку на довгій ручці, щоб робота просувалася швидше.
4
Хімічні засоби для видалення клею використовувати можна, але це не гарантує, що ви зможете повністю розчинити клей ПВА, тому механічні методи значно надійніше, дешевше і менш небезпечні.
5
Акуратно за допомогою шпателя очищайте стіну або стелю від старого клею. У важкодоступних місцях використовуйте стамеску. Для видалення клею з великою поверхні скористайтеся металевою щіткою.
6
Якщо у вас є шліфувальна машинка, видалити клей буде значно простіше. Використовуйте наждачний шкірку, міняйте її в міру того, як робота з видалення клею почала просуватися значно повільніше, тому що при очищенні великих поверхонь шкурка швидко зношується.
7
Замість шліфувальної машини можете використовувати болгарку. У зв'язку з тим, що поверхня у насадки болгарки невелика, вам доведеться неабияк потрудитися, щоб очистити всі стіни.
8
Після будь-якого видалення клею поверхню потрібно підготувати до подальшої обробки. За допомогою шпаклівки вирівняйте поверхню. Протягом двох-трьох діб просушіть, потім покрийте поверхню ґрунтовкою і тільки після цього приступайте до безпосередньої обробці.