Як різати метал.

Завдяки своїй довговічності і надійності, металеві конструкції користуються підвищеним попитом не тільки в промисловому будівництві. Широке застосування вони знаходять і під час облаштування присадибної ділянки. Важко навіть перелічити все, що можна виготовити з металу. Номенклатура виробів із заліза вбирає в себе не одну сотню тисяч найменувань.
Вам знадобиться
  • - кутова шліфувальна машина;
  • - ножиці по металу;
  • - плазмовий апарат.
Інструкція
1
До початку виготовлення металевої конструкції із труби, профілю, куточка або гарячекатаного листа нарізаються заготовки. Потім здійснюється їх з'єднання за допомогою метизів (болтів з гайками, заклепок) або зварюванням за допомогою електродів між собою.
2
Для різання металів сучасна промисловість випускає широкий асортимент електрообладнання та інструментів.
3
Найпростіше з них - ручні ножиці по металу. Їхнє призначення - різання листа заліза товщиною до одного міліметра. Наприклад, якщо потрібно певного розміру відрізок профілю, за допомогою якого здійснюється кріплення на стіні гіпсокартону, не існує варіантів краще, ніж скористатися для цих цілей ножицями.
4
Бляхарі, які в своїй діяльності використовують переважно оцинковані залізні листи, для нарізки заготовок з нього застосовують електроножиці по металу. Використання ручного інструменту в даному випадку істотно знижує продуктивність праці.
5
Для різання металевих труб невеликого діаметра (до двох дюймів) застосовується пристрій з відрізних роликом. Механізм закріплюється безпосередньо на ній, і роликом відділяється заготовка необхідної довжини.
6
Листовий метал, товщина якого не перевищує десяти міліметрів, розрізається спеціальними колами, закріпленими на шпинделі кутової шліфувальної машини. Аналогічним електромеханічним інструментом обробляються труби великого діаметру (від 100 мм і вище), металопрофіль, сталевий куточок, швелера, двотаврові балки та інше.
7
Різання металу, товщина якого від 50 мм і більше, здійснюється за допомогою плазмових апаратів (ацетиленових або пропанових генераторів).
Зверніть увагу
Під час роботи з металом строго дотримуйтеся техніки безпеки. Бережіть очі від попадання в них дрібної металевої пилу і стружки.
В ході стоительная і навіть оздоблювальних робіт може виникнути необхідність розрізати метал (профіль або лист), і зробити це можна за допомогою соответствуюших інструментів.
Вам знадобиться
  • Ножівки, труборізи, пилки, прес-ножиці, абразивні верстати, приводні ножівки, дискові пилки, сало або мінеральне масло.
Інструкція
1
Перед початком роботи виберіть ножовочное полотно, враховуючи специфічні параметри металу. Надійно закріпіть матеріал в лещатах, відрегулюйте натяг і рівень кріплення. Встаньте до лещат на відстані 15-20 см, візьміть ножівку правою рукою, а передню частину розпилюється - лівої, потримайте в горизонтальному положенні. Здійснюйте плавні рухи вперед, трохи притискаючи інструмент обома руками, до кінця роботи злегка послабте натиск.
2
Час від часу обробляйте полотно салом або мінеральним маслом, що необхідно для зниження тертя. Якщо ножовочное полотно йде від розмітки, почніть різати з іншого боку. Розріжте смугової метал по товщині.
3
Щоб не пошкодити полотно, стежте, щоб не менше 3-х зубів ножівки перекривали товщину смуги, якщо ж цієї можливості немає, то ріжте смугу по широкій стороні, для чого закріпіть смугу в лещатах і зробіть пропив по кромці при допомозі напилка, після чого починайте різати, злегка відхиляючи ножівку.
4
Якщо вам необхідно розрізати довгу заготовку, але немає можливості довести рез до кінця, ще раз затисніть матеріал і ріжте з протилежного кінця.
5
При роботі з тонкими листами або смугами укладіть їх між брусками і затисніть в лещатах, після чого розріжте разом з ними. Щоб вирізати криволінійні або кутові прорізи, в місцях зміни напрямку просвердлите отвори, потім продовжите роботу за допомогою лобзика.
6
Для того, щоб розрізати круглий метал з невеликим перерізом, спочатку нанесіть розмічальну ризику, потім зміцните заготовку в лещатах і зробіть пропив по ризикові, використовуючи тригранний напилок. Після чого продовжите роботу, застосовуючи ручну ножівку.
7
Щоб розрізати метал з квадратним перетином, використовуйте ту ж методику, але при цьому злегка відхиляйте ножівку від себе, в процесі роботи зменшуючи нахил. Після чого проведіть разрезку, утримуючи ножівку в горизонтальному положенні.
8
При роботі з металом з фасонним перетином попередньо нанесіть розмічальні ризики місць різу. Далі зміцните матеріал і зробіть невеликі пропили за ризиками. Продовжуйте роботу, використовуючи ножівку.