Як виміряти периметр.

Якщо у вас виникла необхідність для будь-яких цілей виміряти периметр або яку-небудь іншу геометричну величину, вам зовсім не обов'язково бути фахівцем в геометрії. Існує ряд способів впоратися з вимірюванням таких величин, не вдаючись до всіляких складним розрахунками і обчислень. Однак, розрахунки саме з використанням необхідних формул будуть набагато точніше. Тому, якщо вам потрібна максимальна точність вимірювання, краще знайдіть відповідні формули, згадайте як ними користуватися і приступайте до вимірювань. Якщо ж деякі похибки вас не розбудують, скористаєтеся звичайною ниткою, наприклад.
Інструкція
1
Отже, периметр являє собою суму довжин сторін будь-якої фігури. Це відомо практично всім. Але от як правильно його виміряти, на жаль, не кожна людина здатна пояснити відразу, без підготовки. Способів існує декілька і вибір кожного з них залежить головним чином від самої фігури, яких теж безліч.
2
Для того, щоб виміряти периметр квадрата, подивіться на нього уважно. У нього чотири сторони, які дорівнюють по довжині. Таким чином, для розрахунку периметр а скористайтеся формулою: P = 4a; a в цій формулі позначає довжину однієї зі сторін квадрата. Цю формулу можна пояснить і набагато простіше. А саме, вимірюйте одну сторону квадрата і множте її на 4, тобто на кількість сторін.
3
Для того, щоб виміряти периметр ромба або прямокутника, зверніть спочатку свою увагу на форму цих геометричних фігур. У кожної з них по дві однакових сторони. Відповідно, і формула розрахунку периметр а цих фігур буде наступна: P = 2 (a + b); a і b в цій формулі позначають сторони, які стикаються один з одним.
4
Для того, щоб виміряти периметр трикутника, згадайте, що трикутники бувають різними. Вони можуть бути з прямими кутами, можуть бути неправильними, можуть бути і рівнобокими. Саме тому для вимірювання їх периметр а скористайтеся формулою: P = a + b + c. Іншими словами, для того, щоб найбільш точно виміряти периметр потрібного вам трикутника, візьміть значення довжин кожної з трьох його сторін, а потім шляхом складання отримаєте власне периметр .
5
Для того, щоб виміряти периметр круга, скористайтеся абсолютно особливою формулою. Периметром кола прийнято називати довжину її кола. Використовуйте для обчислення периметр а кола наступну формулу: P = d * 3,14; d в цій формулі позначає діаметр кола, а друга частина формули - це відоме число "пі", що застосовується в геометрії спеціально ля вимірювання периметр а цієї незвичайної фігури.