Як отримати список всіх файлів у папці.

Незрозуміло чому за більш ніж півтора десятка років в Провіднику ОС Windows так і не з'явилося команди, що дозволяє отримати список файлів для подальшої роботи з ним. Можна реалізувати цю операцію за допомогою сторонніх програм каталогізації. Проте якщо у вас немає такої можливості, то можна використовувати збережені в Windows залишки існувала до появи графічного інтерфейсу операційної системи DOS.
Інструкція
1
Скористайтеся DOS-командою dir, якщо в каталозі міститься не дуже велике число файлів. Команда вміє виводити список у вікно терміналу або в текстовий файл. Висновок в файл використовувати не бажано, так як при записі буде використана кодування DOS, і в результаті ви заміните проблему отримання списку проблемою його конвертації в читану кодування. Виведення на екран цього недоліку позбавлений, але вікно терміналу має пам'ять тільки на 333 рядки - цим обумовлюється обмеження довжини списку.
2
Відкрийте термінал командного рядка Windows. Для цього натисніть клавіші WIN + R або розкрийте головне меню на кнопці «Пуск» і виберіть команду «Виконати». У вікні діалогу запуску програм наберіть cmd і натисніть Enter або клацніть кнопку «OK». Емулятор DOS відкриється в окремому вікні.
3
Наберіть команду dir, пробіл і повний шлях до теці , список вмісту якої необхідно отримати. Є спосіб простіше, ніж ручне введення адреси каталогу - скопіювати шлях в адресному рядку Провідника Windows. Запустити його можна подвійним клацанням по іконі «Мій комп'ютер» або натисканням сполучення клавіш WIN + E. Перейдіть в Провіднику в потрібну папку, виділіть повний шлях до неї в адресному рядку і скопіюйте (CTRL + C). Потім перейдіть в термінал командного рядка, клацніть його правою кнопкою мишки і виберіть в контекстному меню рядок «Вставити».
4
Натисніть клавішу Enter. Емулятор DOS виконає команду і виведе у вікно терміналу таблицю з вмістом зазначеного вами каталогу. Крім назви, дати і часу створення кожного файлу в таблиці буде вказаний і його розмір, але в шістнадцятковій системі.
5
Для подальшої роботи зі списком його можна скопіювати і перенести в якій-небудь текстовий або табличний редактор. Щоб зробити це, виділіть всі рядки у вікні терміналу - на жаль, часткове виділення тут недоступно. Клацніть вікно терміналу правою кнопкою миші і виберіть у меню пункт «Виділити все». Для копіювання в пам'ять комп'ютера виділених рядків натисніть клавішу Enter. Потім перейдіть в текстовий редактор і вставте скопійовані дані в потрібну сторінку натисканням сполучення клавіш CTRL + V.
Це дуже дивно, але в графічному інтерфейсі Windows не передбачено жодних коштів отримання списку папок або файлів будь-якої директорії в текстовому форматі. Логічно було б мати таку функцію десь у файловому менеджері (Провіднику), але ви не знайдете її там. Єдине що існує в стандартному дистрибутиві - рудиментарні DOS-команди минулого століття. Набагато простіше користуватися програмним забезпеченням для каталогізації від інших виробників.
Вам знадобиться
  • Програма Karen's Directory Printer
Інструкція
1
Список папок можна зробити за допомогою DOS-команд dir і tree. Але, по-перше, не дуже зручно кожен раз запускати термінал командного рядка і повертатися в DOS як в кам'яний вік, переміщаючись по дереву каталогів до потрібної стартової точки за допомогою іншої DOS-команди. А по-друге, отриманий таким методом список матиме і кодування DOS, тобто всі кириличні назви папок треба буде перед використанням перетворювати з «крякозябламі» в кодування Windows.Поетому краще скористатися окремими програмами для каталогізації. Наприклад, Karen's Directory Printer. Після її установки в контекстному меню папок і дисків комп'ютера з'являється додатковий пункт - Print with DirPrn. Для того, щоб отримати список вмісту якого-небудь носія, клацніть його правою кнопкою і виберіть цей пункт у випадаючому меню.
2
В результаті запуститься вікно програми, в якому вам треба вибрати одну із закладок. Якщо ви хочете роздрукувати список, то клацайте ятати Print, а якщо потрібно зберегти його в файл - переходите на вкладку Save To Disk. У вас буде великий вибір налаштувань, що визначають якого роду інформацію повинен містити список. Якщо потрібен перелік тільки папок (без файлів), то поставте позначку біля пункту Filder info only. Чи повинен список включати і піддиректорії теж можна вказати за допомогою мітки у пункту Search Sub-Folders. У правій колонці (Filder Info) відзначте всю іншу інформацію про папках, яку повинна містити таблиця. Після цього натисніть кнопку Save To Disk в лівому нижньому кутку вікна.
3
Відкриється стандартне вікно збереження файлу, де вам потрібно вказати ім'я та місце зберігання списку. Зробивши це, натисніть кнопку «Зберегти».
4
Тепер у вас є файл зі списком папок. У кожній його рядку містяться відомості про одну папці, розділені знаком табуляції. Цей формат відмінно розуміє табличний редактор - якщо ви відкриєте файл, наприклад, в Excel, то він сам розіб'є інформацію на рядки і колонки і у вас буде таблиця, яку далі можете використовувати на свій розсуд.