Як побудувати сарай для курей. Сарай для птахів.

Якщо ви на своїй дачній ділянці зібралися тримати курей , то вам обов'язково буде потрібно спеціально обладнаний для них сарай. Споруда курей ятника - не дуже витратна справа. Можна скористатися підручним матеріалом, який залишився після будівництва дома.Чаще всього курей ятники будують з дерев'яних дощок, але можна побачити на деяких ділянках і цегляні будівлі для курей .
Вам знадобиться
  • Дерев'яні стовпи й дошки, цвяхи, молоток, бітум, стельові балки, утеплювач для стін і стелі, тирсу.
Інструкція
1
Перед початком будівництва сараю для курей визначитеся, скільки птахів ви будете утримувати в ньому. Виходите з того, що на чотирьох курей необхідний один квадратний метр площі. Розміри для невеликого курей ятника, розрахованого на 15 курей : ширина - 2 метри, довжина - 3 метри, висота передньої стінка 2,5 метра, а задньої стінки 1,5 метра .
2
Оберіть місце для розташування курей ятника. Він повинен знаходиться на невеликій піднесеності, щоб у разі дощу не його затопляло.
3
Проектуючи фундамент, не забувайте, що він повинен бути міцним. Заливка фундаменту бетоном не дозволить пробратися всередину сараю хижою твариною. Якщо ви плануєте споруду без фундаменту, то необхідно курей ятник оббити знизу залізом.
4
Зробіть каркас з дерев'яних стовпів діаметром 10 см. Каркас вройте в землю на глибину 70 см. Частини стовпів, які знаходяться в землі, два рази покрийте розплавленим бітумом. Його шар повинен становити 50 см.
5
До стійок каркаса прибийте бруски, перетин яких 5х5 см. Каркас обшийте з двох сторін тесом, щоб не було щілин. Обшивати починайте з зовнішнього боку. Усередині каркаса зробіть утеплення картоном або толем.
6
Простір, який вийшло між обшивками, засипте торфом або тирсою. Пол зробіть глинобитним або дерев'яним. Влітку підлогу посипайте тирсою, які вбирають зайву вологу.
7
На верхню обв'язку каркаса укладіть стельові балки, кінці яких випустіть на 40 см за межі будови. Для утеплення стелі використовуйте сухий очерет. У стелі передбачте вентиляційний пристрій. Трубу зробіть з дощок, вони не дадуть конденсату. Взимку отвір труби затикайте ганчіркою.
8
Зробіть вікна розміром 60х120 см. У регіонах з холодним кліматом необхідні вікна з подвійними рамами. Під вікном влаштуйте лаз для курей . Висота від підлоги лазу - 30 см. Зробіть двері в сарай. Перед входом в курей ятник створіть утеплений тамбур. Вхід в сарай зробіть з південної сторони.
9
Зробіть в курей ятники сідало прямокутної форми на висоті 60 см від підлоги. Сідала розташовуйте на одному рівні. Якщо їх кілька, зробіть відстань між ними 50 см. Довжину жердини робіть з розрахунку 20 см на курей очку. Злетівши з зручного сідала, курей и починають відразу рухатися. Каркасна споруда найбільш раціональна, так як кожен може вкопані в землю кілька стовпів і обшити їх доступним матеріалом.