Як стиснути архів. Як зробити щоб папка займала менше місця.

В Windows передбачена вбудована функція стиснення файлів. Стислі файли займають менше місця на жорсткому диску, крім того, їх можна перенести на інший комп'ютер або на інший розділ жорсткого диска швидше, ніж стиснені файли. Також стислі файли більш зручні для відправки по електронній пошті. Для того щоб виконати стиснення файлу або папки вбудованими засобами Windows, необхідно виконати всього кілька простих операцій.
Інструкція
1
Знайдіть файл або папку, яку потрібно стиснути. Клацніть правою кнопкою миші по файлу або папці, виберіть пункт Відправити, а потім - пункт Стиснута ZIP-папка.
2
Після виконання цієї команди в тому ж каталозі, в якому розташовувалися вихідні файли або папки, з'явиться стиснута папка. Якщо буде потрібно додати новий файл або папку в існуючу стиснуту папку, слід просто перетягнути їх в цю стислу папку.
3
Для добування одного файлу або папки з стислій папки необхідно двічі клацнути по ній, щоб відкрити її. Після цього перетягніть необхідні файли або папки з стислій папки в нове розташування. Для витягання всього вмісту стислій папки клацніть по папці правою кнопкою миші, після чого виберіть команду Витягнути все.
4
Коефіцієнт стиснення (тобто відношення обсягу, займаного файлами на жорсткому диску до архівації до обсягу, займаному архівом) залежить від типу файлів і використовуваного архиватора. Найкраще стискаються текстові файли, в той час як стиск музикою або відео, а також зображень не приводить до виграшу в займаному місці, так як майже всі поширені мультимедійні формати, включаючи JPEG, MP3 або MPEG вже спочатку передбачають стиснення їх вмісту з великим коефіцієнтом .
5
Для архівів, створених за допомогою вбудованого в Windows архіватора коефіцієнт стиснення, як правило, не перевищує 1,3 - 1,4. Використання сторонніх архиваторов - платних (WinRar або ALZip) або безкоштовних (7-Zip, FreeArc) - дозволяє створювати архіви з більш високим ступенем стиснення (аж до 3 - 5). Що коефіцієнт стиснення, тим більше часу архіватор вимагається для стиснення файлів і, згодом, їх розпакування.
6
Архіватори дозволяють створювати архіви з особливими властивостями - наприклад, захищені паролем або розділені на частини (томи), що не перевищують заданий користувачем розмір. Також з їх допомогою можна створювати архіви, які мають розширення .exe і можуть бути розпаковані навіть на комп'ютері, на якому не встановлено відповідний архіватор. Створення подібних архівів стандартними засобами Windows неможливо.