Як змінити на жорсткому диску файлову систему.

Кожен тип файлової системи жорсткого диска по-своєму унікальний. Найбільш популярні типи NTFS і FAT32 мають ряд відмінностей. Іноді потрібно наявність певної файлової системи у розділу жорсткого диска.
Вам знадобиться
  • Partition Manager, диск Windows.
Інструкція
1
Давайте відразу запам'ятаємо один важливий факт: не можна змінити тип файлової системи жорсткого диска або одного з його розділів, заздалегідь не відформатувавши їх. Тобто в будь-якому випадку доведеться видалити всю інформацію, що зберігається на даному диску або розділі.
2
Спочатку розглянемо ситуацію, в якій необхідно змінити файлову систему диска перед установкою операційної системи Windows. Якщо говорити про найбільш популярних типах файлової системи, то з ними працює основна маса ОС.
3
Вставте диск Windows і запустіть комп'ютер. Натисніть Del для входу в БІОС. Відкрийте меню Boot Device Priority і призначте ваш привід пріоритетним пристроєм при завантаженні. Виберіть пункт Save & Exit.
4
Запустіть програму установки операційної системи. Дочекайтеся, поки процес установки дійде до меню вибору розділу. Ось тут починається найцікавіше. Якщо ви встановлюєте Windows XP, то виберіть розділ, на який буде встановлена ОС і в наступному вікні задайте параметр «Форматувати в type», де слово type означає тип файлової системи.
5
Якщо ж ви маєте справу з монтажником Windows Vista або Seven, то натисніть кнопку «Налаштування диска». Виберіть розділ, тип файлової системи якого необхідно змінити, і натисніть кнопку «Видалити». Тепер натисніть кнопку «Створити», після чого вкажіть обсяг майбутнього локального диска і тип його файлової системи.
6
Тепер розглянемо приклад зміни файлової системи розділу, не вдаючись до перевстановлення Windows. Скачайте і встановіть програму Partition Manager. В головному меню програми виберіть пункт «Запуск Partition Manager». В вірніше частини екрану ви побачите список розділів жорстких дисків. Клікніть правою кнопкою по розділу, для якого потрібно змінити файлову систему.
7
Виберіть пункт «Конвертувати файлову систему». Вкажіть розмір кластера і тип майбутньої ФС. Натисніть кнопку «Конвертувати».