Як імпортувати базу даних.

Для імпортування баз даних СУБД MySQL з файлів, що містять SQL-інструкції, найзручніше використовувати phpMyAdmin - фактично це додаток вже стало світовим стандартом. Воно дозволяє здійснювати необхідні операції безпосередньо у вікні браузера і входить в базовий набір інструментів, пропонованих абсолютною більшістю хостинг-провайдерів. Програма phpMyAdmin поширюється виробником безкоштовно і може бути встановлена в будь-яку систему.
Вам знадобиться
  • доступ до додатка phpMyAdmin
Інструкція
1
Завантажте в браузер головну сторінку phpMyAdmin, введіть логін і пароль і увійдіть в інтерфейс управління цього додатка.
2
Створіть базу даних з потрібним ім'ям, якщо в файлах імпортованої бази немає команди CREATE DATABASE. Для цього треба ввести назву в поле під написом «Нова база даних» в правому фреймі головної сторінки phpMyAdmin і натиснути кнопку «Створити».
3
Клацніть посилання «Імпорт» у правому фреймі інтерфейсу. Якщо ви перед цим створили базу даних, то шукати її треба в верхньому ряду команд, а якщо цей крок був не потрібен, то таку посилання знайдете в нижній частині головної сторінки.
4
З'ясуйте, чи треба розбивати файли імпортованої бази на кілька частин. Це може бути необхідно, якщо їх розміри перевищують ліміт, встановлений в настройках сервера. Гранично допустимий розмір можна дізнатися з напису в дужках, розміщеної правіше кнопки «Огляд». Якщо є необхідність - розбийте рядки SQL-інструкцій з файлів бази по-іншому і збережіть у файли менших розмірів.
5
Знайдіть перший імпортований файл в стандартному діалозі відкриття файлу, який запускається клацанням по кнопці «Обзор». Знайшовши і виділивши його, натисніть кнопку «Відкрити».
6
Змініть кодування, зазначену в поле «Кодування файлу», якщо вона відрізняється від використаної при збереженні файлів імпортованої бази. В цьому є необхідність тільки при наявності в таблицях текстових полів, що містять символи неанглийского алфавіту.
7
Натисніть кнопку «OK», розміщену в самому низу правого фрейма інтерфейсу phpMyAdmin і додаток почне відправку на сервер SQL-інструкцій імпортованих даних.
8
Повторіть три останніх кроки потрібну кількість разів, якщо файлів з інструкціями вийшло більше одного.
9
Якщо імпортована база мала, то можна обійтися без завантаження файлів. У верхній частині лівого фрейма поміщені чотири квадратні іконки - клацніть другу зліва («Вікно запиту»). Відкриється маленьке віконце, в яке ви можете вставити рядки SQL-запитів, скопіювавши їх з файлу бази даних. Потім натисніть кнопку «OK» і інструкції будуть відправлені на сервер.
Експортувати базу даних формату MySQL в текстовий файл найпростіше за допомогою додатка phpMyAdmin. Воно надає простий для розуміння інтерфейс управління базами безпосередньо у вікні браузера. Це програма встановлена в абсолютної більшості хостинг-провайдерів, а при необхідності свіжий дистрибутив можна безкоштовно скачати з сайту виробника.
Вам знадобиться
  • Доступ до додатка phpMyAdmin
Інструкція
1
Завантажте інтерфейс phpMyAdmin у вікно браузера, авторизуйтесь і виберіть у списку баз даних в лівому фреймі ту, вміст якої необхідно експортувати.
2
У верхній частині правого фрейма на сторінці обраної бази даних розміщено меню з посиланнями на різні групи операцій. Клацніть в ньому посилання «Експорт».
3
Клацніть посилання «Виділити все» в секції з заголовком «Експорт» сторінки налаштувань опцій експортування. Якщо треба експортувати не всю базу повністю, а тільки частина її таблиць, то перещелкайте мишкою в цьому списку тільки потрібні таблиці, утримуючи при цьому клавішу CTRL.
4
Поставте в списку позначку у потрібного формату експортування. За замовчуванням тут відзначено SQL, але якщо база експортується для подальшого завантаження в якесь офісний додаток, то виберіть відповідний йому формат в цьому списку.
5
Якщо вказаний формат SQL, то необхідно проконтролювати правильність установок в секції «Параметри». Зверніть особливу увагу на настройки в розділі «Структура». Якщо в процесі експортування в поле «Додати DROP TABLE» буде стояти відмітка, то в файл будуть додані інструкції знищення існуючих таблиць з збігаються іменами. Це означає, що при подальшому імпортуванні існуючі дані буде знищені й замінені новими. Якщо ви плануєте доповнити вміст іншої бази даними з цієї, то позначку слід прибрати. Якщо буде виставлена мітка у опції «Додати IF NOT EXISTS», то в файл експорту будуть поміщені інструкції, в результаті дії яких дані будуть додаватися до вмісту таблиць з збігаються назвами.
6
Поставте відмітку в полі «Зберегти як файл». За відсутності цієї відмітки експортовані дані будуть виводитися в текстове поле безпосередньо в сторінці інтерфейсу phpMyAdmin. Якщо даних не дуже багато, то такий варіант може бути навіть переважали - дані можна скопіювати і далі використовувати на свій розсуд.
7
Клацніть кнопку «OK» у нижній частині правого фрейма для запуску процесу експортування бази даних.