Як скорочувати петлі.

У численних стилях в'язання на спицях використовується техніка скорочення петель. Вам буде потрібно знання цієї техніки, наприклад, якщо ви в'яжете малюнки з невеликим раппортом і хочете скоротити петлі, зберігаючи схему основного візерунка. Для убавленія петель в даному випадку використовується допоміжна спиця, якою ви поєднуєте кілька петель і попарно пров'язуйте їх.
Вам знадобиться
  • - допоміжна спиця
Інструкція
1
Залежно від того, як саме ви збавляти і пров'язуйте разом петлі, лінія скорочень може нахилятися вліво або вправо, а також може бути спрямована вертикально. Відповідно, якщо при скороченні петлі нахиляються вліво, верхній буде права частина петель, а якщо петлі нахиляються вправо, то верхньої буде ліва частина.
2
Якщо ви хочете, щоб петлі скорочувалися з нахилом вліво, пров'язуйте в кожному збавлянні однакові петлі правої частини вашого в'язаного полотна. При цьому на лівій стороні полотна беріть нові петлі для скорочення.
3
Для того щоб петлі нахилялися при Збавляння вправо, пров'язуйте одні й ті ж петлі лівої частини полотна, а на правій стороні використовуйте для убавленій нові петлі. Вертикальну лінію при скороченні петель ви отримаєте, якщо будете брати нові петлі з двох сторін - і зліва, і справа.
4
Скористайтеся допоміжної спицею - зніміть на неї потрібне число петель, які ви хочете скоротити, і вставте їх з петлями на основний спиці. Пров'яжіть петлі згідно зі схемою, за якою ви в'яжете основне полотно, пров'язуючи разом по дві петлі - одна петля повинна бути на основний, а інша на допоміжній спиці.
5
Якщо раппорт малюнка дорівнює чотирьом петлям, відповідно, зменшуйте по чотири петлі. Зніміть дві лицьових і дві виворітних петлі на допоміжну спицю, сумістите петлі основної та допоміжної спиць, а потім пров'язуйте по дві петлі двічі виворітного в'язкою, а потім стільки ж разів - лицьової. Ви отримаєте скорочені петлі з нахилом вліво. Орієнтуючись на описану технологію, ви можете також отримати скорочення з нахилом вправо або з вертикальним положенням зменшенням петель.
6
Якщо ж раппорт малюнка дорівнює двом петлям, зменшуйте по дві петлі, знімаючи одну лицьову і одну виворітну петлю на допоміжну спицю, а потім діючи за вже відомою вам схемою.