Як підстригти дзьоб папузі. Як підстригти дзьоб хвилястому папузі.

Найчастіше разводчікі папуг незалежно від породи стикаються з питанням збільшення дзьоба тваринного або його деформацією і наступним його підстриганням. Добре, коли ветеринарна клініка поруч і можна завжди звернутися за допомогою, але що робити, коли ветлікарів поблизу немає? Якщо ви не знаєте, як підстригти дзьоб папузі в домашніх умовах і, що для цього потрібно - ви прийшли за адресою.
Інструкція
1
Огляньте дзьоб своєї тварини, і виявите чи потрібне підстригання. Увага! Підстригати дзьоб потрібно лише в тому випадку, коли він значно збільшився в розмірах, заважає птахові приймати їжу, говорити (залежно від породи) або просто псує зовнішній вигляд вихованця.
2
Підготуйте косметичні (манікюрні) ножиці маленького розміру з закругленими кінцями і звичайну пилочку для нігтів. Ви так само можете придбати спеціальні ножиці-щипчики для підстригання нігтів папугу і пилочку в зоомагазині. Слід знати, що для підстригання дзьоба папугу великий породи такі пристосування, як манікюрний набір не підійдуть, тут краще скористатися спеціальними щипчиками для стрижки дзьоба птахів.
3
Увімкніть хороше освітлення. Це знадобиться для того, щоб відростила частина дзьоба була добре видна, і ви не могли зачепити при обстріганія кровоносні судини.
4
Візьміть птицю в руки і приголубте її. Зафіксуйте голову, в цьому вам може хто-небудь допомогти, тому як поодинці складно, а пристосування можуть травмувати птицю.
5
Подрежьте дзьоб, роблячи невеликі зрізи навскоси в декілька етапів (4-5). Прошлифуйте обрізаний дзьоб птаха пилочкою для нігтів. Готово.
6
Будьте уважні і обережні при проведенні подібного роду заходів, так як будь-яке незручне рух може нанести шкоду здоров'ю вашого вихованця. Робіть всі процедури тільки при хорошому освітленні і тільки в тому випадку, коли звернутися за допомогою до ветеринара не представляється можливим.
Зверніть увагу
Папуга - красиве, екзотичну тварину, яке налічує кілька сотень видів, що вимагає особливого догляду і уваги при проживання в домашніх умовах. Разводчікі папуг відомо наскільки вибаглива цей птах і вимоглива. Містити її будинку - це не тільки правильно годувати і облагороджувати клітку або куточок птахи, це ще й догляд за пір'ям, очима, вухами, дзьобом і лапами (нігтями), які так само вимагають уважності і певних навичок.