Як копати в мерзлій землі.

Іноді виникає необхідність викопати землю при морозі (поховати тварину, зробити колодязь та ін.). Ясна річ, що земля замерзла і копати її простий лопатою просто не вийде. Що ж робити, як копати в мерзлій землі , які правила слід враховувати і що слід знати, виробляючи такі роботи? У майстрів є відповіді на ці питання.
Інструкція
1
Багато людей вважають, що взимку викопати яму абсолютно неможливо. Але вони дуже помиляються в цьому - можна, а в деяких випадках навіть потрібно. Ось приміром, фахівці рекомендують копати колодязі саме взимку, так як в цей період копати колодязь, а відповідно і глибокі ями, набагато легше, ніж в інші пори року.
2
Для початку хотілося б сказати, що копати землю і колодязі, зокрема, найкраще в грудні, січні, лютому і на початку березня, коли земля замерзає і не дає опадам проникати в неї. Грунт залишається сухою.
3
Оберіть місце, де потрібно викопати яму. Натягніть шатро, якщо відстань викопування велике. В іншому випадку можна буде проводити роботи без шатра.
4
Очистіть місце викопування від снігу та встановіть обігрівач в разі, якщо ви натягнули шатро. Він повинен працювати весь час, протягом усього викопування. Розведіть вогнище, використовуючи вугілля, на площі викопування, в разі якщо шатро не встановлений.
5
Підготуйте залізний лом, кирку, перфоратор, кувалду, відбійний молоток та/або інший інструмент для викопування. Лопата в цьому випадку буде непридатна. Накрийте прогоріли вугілля від багаття нещільно будь-яким непалаючої, теплоотражающим матеріалом, приблизно на 10-20 хвилин. Тепло не виходитиме назовні, а повітря, потрапляючи під укриття, триматиме жар всередині.
6
Відсуньте прогоріли вугілля або залиште їх на місці, в разі якщо вони не завадять вам і почніть викопувати яму за допомогою будь-яких із зазначених вище інструментів.
7
Будьте уважні при викопуванні, дотримуйтесь техніку безпеки, особливо в тих випадках, коли яма досить великої глибини.
Зверніть увагу
Увага! У випадку якщо ви дійшли до певного шару, який не піддається викопуванню, з огляду на те, що земля промерзла, розведіть багаття знову і дайте грунту ще прогрітися. Повторюйте такі дії щоразу, коли копати стає неможливо.