Як вибрати тхора.

Щоб вибрати тхора , потрібно орієнтуватися на кілька основних моментів. В першу чергу вас має цікавити його поведінку, зовнішній вигляд, характер рухів, а також поведінку його матері. Тільки враховуючи всі ці особливості, ви зможете знайти неагресивного і здатного уживатися з людиною тхора .
Інструкція
1
Не вибирайте занадто маленького або занадто дорослого тхора . Не варто відривати дитинча від матері, поки він не пробуде з нею десяти тижнів. З іншого боку, тхір-підліток або тварина більш старшого віку навряд чи зможе до вас звикнути. Це хижі тварини, і починати спілкуватися з ними слід, поки вони знаходяться в двох-тримісячному віці. Саме в цей період їм можна прищепити якості, необхідні для перебування в людській сім'ї: незлобивість, довіру до людей.
2
Вивчіть зовнішній вигляд тхора . Уважно огляньте шерсть - вона повинна бути блискучою і щільною. Про нездоров'я свідчитимуть тьмяність хутра, лисини. Тхори повинні відрізнятися досить щільним статурою, тому звертайте увагу на великих особин. Маленькі хорята можуть просто не вижити у вас. Дуже важливу інформацію про тхора несе його ніс - у здорової особини він блискучий, вологий і холодний, без незрозумілих плям і виділень. Досліджуйте і очі тхора , по них також можна визначити його стан. Головне, щоб вони не сльозилися.
3
Врахуйте, що хребет хворого тхора часто буває викривлений і має нехарактерні вигини, а ребра можуть мати неправильну форму. Крім того, здоровий тхір повинен володіти міцною стійкою, а його задні лапки розташовуються строго паралельно і не вигинаються в колінних суглобах.
4
Поспостерігайте за поведінкою тхора в групі його братів, подивіться, наскільки він активний, товариський і допитливий. Перевірте його ставлення до людини - краще вибирати тхора , який активно включиться в гру, але при цьому не буде занадто агресивний. Як і будь-яке хижа тварина, він швидше за все, буде кусатися, але характер таких покусувань не повинен бути надто сильним.
5
Подивіться і за тим, як себе з дитинчатами веде мати. Сила спадковості дуже велика, і якщо ви побачите, що вона апатична або нездорово виглядає, що вона з настороженістю ставиться до людини, то велика ймовірність, що і будь тхір з її посліду в майбутньому буде вести себе також.
6
Вибирайте того тхора , який і сам потягнеться до вас. Це буде найкращою гарантією того, що він стане справжнім членом вашої родини.
Зверніть увагу
Торкаючи ніс, варто пам'ятати, що він може бути теплим, у разі якщо тхір щойно прокинувся.
Корисна порада
Перш ніж вибрати тхора, ознайомтеся з його родоводу і перевірте, чи існували які-небудь захворювання у його батьків. Вам також буде потрібно вивчити ветеринарний паспорт тхора на предмет наявності всіх відповідних щеплень.