Як починати розмову з покупцем. Як правильно почати розмову з покупцем в ювелірному магазині.

Встановлення контакту з покупцем - актуальна проблема для сучасного продавця. Багато хто, особливо нові співробітники магазинів, не знають, як правильно почати розмову з клієнтом.
Інструкція
1
Проявіть увагу до покупця. Зовсім не обов'язково відразу підходити до нього з питаннями і пропозиціями. Головне - дати зрозуміти клієнтові, що його бачать і в будь-який момент готові допомогти.
2
Намагайтеся не підходити надто близько, але також не віддаляється далеко. Оптимальна відстань між продавцем і покупцем знаходиться в діапазоні від 80 до 100 см.
3
Привітайте відвідувача. Це можна зробити відразу при його вході, або коли він дасть зрозуміти, що зацікавлений в консультації. Як почати розмову з покупцем , залежить від конкретної ситуації. Привітання повинно бути дуже теплим і доброзичливим. При встановленні контакту обов'язково посміхніться. Від першої фрази продавця залежить швидкість встановлення контакту. Постарайтеся проявити внутрішнє чуття і визначити, яким чином почати розмову з тим чи іншим покупцем .
4
Вивчайте покупців. Ви повинні знати, що існує не менше 4 типів клієнтів: рішучі, нерішучі, конфліктні і просунуті. Перший сам встановить контакт, другий чекає цього від вас, третього потрібно зуміти позбавити причин для суперечок, а з четвертим варто погоджуватися у всіх його рассужденіях.Безусловно, це загальні рекомендації. Кожен продавець повинен навчитися розуміти, що за людина увійшов в магазин.
5
Починайте діалог так, щоб покупець бажав його продовжити. Головне правило для цього - ніколи не ставте питання, на яке можна відповісти «ні». Краще привітати клієнта і сказати, що ви завжди поруч і з задоволенням допоможете у виборі. Ще один спосіб - задати «питання-зав'язку». Він являє собою якесь твердження і безпосередньо «зав'язки». Хорошим прикладом служить така фраза: «Ця модифікація оригінальна, правда?». Таке питання - один з кращих способів почати розмову з покупцем .
6
Не забувайте про те, що тон всій бесіді задає перша фраза. Вчіться розпізнавати характер клієнтів і вести діалог відповідно до нього.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MuGePSQ5wzM