Як паяти діоди.

Діоди - це електронні прилади, що володіють властивістю односторонньої провідності. Раніше широко використовувалися електровакуумні й газорозрядні діоди. Тепер, якщо говорять про діодах, то, як правило, мають на увазі напівпровідникові. Властивість односторонньої провідності діодів широко використовують для випрямлення струму.
Вам знадобиться
  • паяльник, флюс, припій
Інструкція
1
Є загальне правило - щоб правильно припаяти діод, потрібно враховувати його полярність, інакше він не буде працювати. У світлодіодів зазвичай довга ніжка приєднана до позитивного електрода (аноду), а коротка - до негативного (катода). У інших діодів анод помечен скошеним куточком, а катод - знаком «-». Однак покладатися на це не можна, тому що не всі виробники саме так маркують електроди напівпровідників. Візьміть омметр або мультиметр в режимі омметра, заміряйте опір діода. В прямому напрямку, коли до анода прикладено «+», а до катода «-», опір діода дорівнює 0, у зворотному - дуже велике.
2
Після того, як точно визначилися з полярністю діода, можете впаивать його в схему. Діод візьміть пінцетом. Паяльник прогрійте, занурте жало у флюс і проведіть по ніжок діода, потім наберіть на жало трохи припою і знову проведіть по ніжок - залудити їх. Вставте діод на підготовлене місце точно відповідно до полярністю. Якщо ви впаюються кілька діодів, розташовуйте їх так, щоб катоди йшли в одному ряду, а аноди - в іншому. Для того, щоб зафіксувати деталі на платі, із зворотного боку розведіть висновки від електродів в різні боки. Якщо ніжки занадто довгі, обріжте їх кусачками.
3
Наберіть на жало паяльника трохи припою і нанесіть його на місце контакту. Після того, як припой почне плавитися, проведіть жалом за місцем пайки, щоб рівномірно нанести припой на спаюється поверхні.
4
При пайку світлодіодів необхідно враховувати їх чутливість до струмового навантаження. Щоб обмежити струм, в електричний ланцюг послідовно з світлодіодом включайте резистор. Опір розрахуйте, виходячи з гранично допустимого струму для даного світлодіода.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RLYtryohd-A
Зверніть увагу
Чи не прогрівайте паяльником пайку довше пари секунд, інакше діод може вийти з ладу.
Діод представляє собою двоелектродний електротехнічний елемент, провідність якого залежить від напрямку електричного струму. Сьогодні діоди отримали широке поширення в електроніці, застосовуються вони і в саморобних електротехнічних пристроях. При монтажі схеми пристрою, заснованого на діодах, необхідно пам'ятати деякі правила.
Вам знадобиться
  • Діод, флюс для пайки алюмінію, олово або припій, паяльник, кусачки, пінцет, губка
Інструкція
1
Виберіть діод відповідно з необхідними параметрами. Розгляньте його, щоб визначити полярність. Кожен діод має два полюси - «плюс» і «мінус». Довгий висновок приладу вказує на «плюс», а короткий - на «мінус». Якщо при монтажі схеми ви припаяти діод неправильно, нічого серйозного не станеться, він просто не буде працювати.
2
На платі намітьте місце для монтажу діода. Якщо ви використовуєте готову плату, використовуйте стандартні отвори для установки. Якщо плата саморобна, просвердлите кріпильні отвори в місці, зручному з точки зору компонування інших елементів схеми. Доцільно заздалегідь виконати монтажну схему, на якій будуть схематично вказані місця кріплення електротехнічних елементів.
3
Підготуйте дроти. Вони знадобляться, якщо вам необхідно об'єднати діоди з іншими елементами. Бажано, щоб дроти розрізнялися за кольором - так простіше визначити полярність при підключенні. Перетин проводів вибирайте не більше 0,75 мм.
4
Вставте діод в плату. Якщо ви вмонтовуєте схему, що складається з декількох діодів, розташовуйте їх так, щоб довгі висновки перебували в ряд по одній стороні, а короткі - по інший.
5
Зафіксуйте діод шляхом загинання висновків в сторони. Якщо висновки діода занадто довгі, відкусите їх кусачками.
6
Увімкніть паяльник в мережу і змочіть губку водою. Після нагріву паяльника покрийте його робочу частину (жало) тонким шаром припою (олова) і протріть вологою губкою, щоб зняти залишки старого припою. В процесі пайки періодично протирайте жало паяльника вологою губкою, щоб підтримувати його чистоту.
7
Розташуйте жало паяльника між лапками діода і платою, щоб розігріти місце пайки. Розігрівати місце пайки довше двох секунд не рекомендується, інакше діод може вийти з ладу.
8
Піднесіть припой до місця пайки. Після розплавлення необхідної кількості припою відведіть його від місця пайки. Протягом секунди тримайте паяльник у спаюється деталей, щоб припой рівномірно розподілився по всій поверхні спаюється висновків. Трохи почекайте, поки місце пайки не охолоне. Контакт готовий.