Як відіпрати лак.

Пляма від лаку на модній і улюбленої речі може надовго зіпсувати настрій. До того ж зазвичай такі плями з'являються в самому невідповідному місці і в самий невідповідний час. Дуже важливо відіпрати лак, не зіпсувавши при цьому виріб. При виборі засобу видалення лаку важливо враховувати якість тканини та її властивості.
Вам знадобиться
  • Скипидар, бензин, гас, денатурований спирт, крейда
Інструкція
1
Перш ніж приступити до виведення плями від лаку , видаліть з вироби пил. Потім підкладіть з виворітного боку дерев'яну дощечку, обгорнуту білою чистою ганчіркою або декількома шарами марлі. Так ви зможете запобігти появи на тканини розлучень. Для точного нанесення сумішей і складів використовуйте піпетку або дерев'яну паличку. Обробку плям складами ведіть обережними рухами від країв плями до його середини.
2
Свіжа пляма від лаку обробіть скипидаром, бензолом, гасом або очищеним бензином.
3
Якщо пляма застаріле, підчистити його, акуратно видаливши корочку, намагаючись не пошкодити при цьому тканина. Після цього обробіть забруднене місце розчинником, а потім заперіть виріб.
4
Для складних плям приготуйте склад з скипидару і бензину в рівних пропорціях. Нанесіть суміш на пляму від лаку і залиште на тридцять хвилин, а потім протріть тканину сумішшю ще раз.
5
Видалити пляма від лаку з білої тканини можна спеціальною пастою. Змішайте в рівних пропорціях бензин, скипидар і крейда. Нанесіть приготовлену пасту на пляму і залиште на три-чотири години. Потім протріть тканину ацетоном.
6
Для видалення плям від масляного лаку використовуйте склад, приготований з денатурованого спирту і ацетону, узятих в співвідношенні 1: 2.
7
Якщо первинна обробка плями не привела до його зникнення, виконайте процедуру очищення ще кілька разів, до отримання позитивного результату. Після закінчення обробки тканини будь-яким складом обов'язково відіпрати виріб в теплій воді.
8
Враховуйте, що застосування хімічних засобів годиться тільки для натуральних тканин. Синтетика може розплавитися під дією хімічних препаратів. Щоб бути в повній впевненості, що ви при обробці не зіпсуєте виріб, перед обробкою плями проведіть експеримент на шматочку матерії або випробуйте рекомендоване засіб з виворітного боку виробу.