Як отримати червоний колір. Як отримати теракот колір на основі молочного.

Теорія, описана ще Леонардом да Вінчі, свідчить, що, змішуючи три базових кольору (червоний, синій і жовтий), можна отримати всі інші кольору . Однак згідно цього висновку самі основні кольору неможливо отримати змішуванням інших кольорів. Але якщо підійти до цього питання з практичної точки зору, то з'ясовується, що для додання червоного забарвлення не завжди використовується готова фарба. В типографського друку червоний колір виходить при змішуванні двох складових. Для фарбування текстилю використовують пігменти, витягнуті з рослин. І навіть художники воліють змішувати декілька фарб для отримання більш точного відтінку червоного кольору .
Інструкція
1
Друкарський друк заснована на субтрактивном синтезі кольору (або колірної моделі CMYK). Все розмаїття кольорів в цій колірній моделі виходить поєднанням чотирьох основних фарб: блакитної, жовтої, пурпурової і чорної. Червоний колір на відбитку друкарської машини виходить при накладенні двох основних тріадних фарб - маджента (пурпурової) і жовтої. Цей же метод можна використовувати, наприклад, при створенні кольорових гравюр. Маючи в наявності дві ці друкарські фарби, можна отримати на папері червоний колір і навіть деякі його відтінки. В місцях накладення двох фарб (при друку з різних друкованих форм) малюнок забарвлюється в червоний колір.
2
Регулюючи співвідношення кольорів в сторону збільшення кількості якогось одного з них, можна отримати відтінки червоного кольору від холодного пурпурного до теплого оранжево-червоного. Система СМYK закладена також в основу роботи кольорових принтерів. Цією колірною моделлю користуються і при професійному доборі кольору фарб на основі спеціальних пігментів (при забарвленні автомобілів, опорядження фасадів та інтер'єрів будівель, в текстильній промисловості).
3
Щоб отримати червоний колір на тканини або пряжі, їх можна забарвити за допомогою натурального червоного пігменту, одержуваного з квіток звіробою, сафлору, коренів марени і підмаренника північного (або натурального). Прокип'ятіть у воді размельченниє частини рослин і в отриманому відварі кип'ятіть тканину або пряжу протягом години. Шерсть попередньо протравите в розчині алюмокалієвих квасцов.
4
З квіток підмаренника можна отримати фарбу, що офарблює різні матеріали в ярко- червоний колір. Для цього висушені подрібнені в порошок квіти проваріть протягом 30 хвилин з додаванням квасцов. Рослинну червону фарбу можна отримати і при випаровуванні до густого залишку відварів квіток звіробою і сафлору. З помаранчевого лишайника (сотенний золотянкі) виходить вишнева фарба. Для цього подрібніть лишайник і залийте його розчином їдкого калію або харчової соди. Через три хвилини фарба готова.
5
Червоний колір в природі досить поширений. Тому різні відтінки червоного часто носять назву їх природних володарів: ягід, фруктів, мінералів і квітів. Малиновий, вишневий, гранатовий, рубіновий, теракотовий, рожевий, кораловий, криваво- червоний, червоний, винний, бургунди, бордо - всі ці кольору складають червону гаму. Для отримання безлічі червоних відтінків у живописі використовуються фарби на основі різних червоних пігментів, що дають або теплі, або холодні відтінки. Холодні хінакрідон фіолетовий або червоний (рубіново- червоний), теплий кадмій світло- червоний, оранжево-червона сиена палена і Сієна натуральна - перераховані фарби в різних комбінаціях найкраще використовувати для отримання безлічі відтінків червоного кольору .
Корисна порада
При додаванні ахроматических квітів (білого, сірого і чорного) в червоний (теплих або холодних тонів) ви можете отримати широкий діапазон відтінків, що розрізняються по світлин, насиченості, яскравості. Сірий колір краде насиченість червоного, чорний робить колір темніше, а за допомогою білого отримують пастельні відтінки.