Як повернути борг через суд.

Повернення боргу через суд, як правило, є крайнім заходом. До звернення в суд ебние інстанції необхідно докласти всіх зусиль для вирішення проблеми неповернення боргу шляхом переговорів. Особа, яка є боржником, вправі попросити відстрочити платіж, надати в якості сплати боргу заставне майно або інші речі, що представляють цінність. Якщо відшкодування вас не влаштує, і в ході переговорів виникли нерозв'язні розбіжності, звертайтеся в суд.
Вам знадобиться
  • Боргова розписка, кредитний договір, свідчення очевидців
Інструкція
1
Подбайте про те, щоб зібрати необхідні докази, що свідчать про те, що заборгованість перед вами дійсно існує. В якості доказів у суд можуть бути надані боргові розписки, кредитний договір, договір позики, свідчення очевидців укладення усного договору позики.
2
Якщо сума позики не перевищує десяти мінімальних розмірів оплати праці, ви можете укласти не тільки письмовий, але і усний договір позики, якщо сторонами договору є фізичні особи.
3
Перш ніж позичати кошти, заздалегідь передбачте виникнення ускладнень з поверненням і попросіть позичальника оформити боргову розписку.
4
Зверніть увагу на особливості складання боргової розписки. Для того щоб розписка була прийнята суд ом до розгляду, вона повинна бути написана позичальником власноруч. У ній повинні бути зазначені дата і місце складання, прізвище, ім'я та по батькові позичальника, паспортні дані, адреса реєстрації. Також повинна бути проставлена сума боргу , дата повернення суми, найменування кредитора і власноручний підпис позичальника. Не виключена можливість нотаріального оформлення розписки.
5
При значній сумі позики або в тому випадку, коли позичальником виступає юридична особа, укладіть кредитний договір.
6
При зверненні в суд напишіть позовну заяву. У ньому слід вказати предмет звернення, спірне питання і докази. Прикладіть до заяви квитанцію про сплату го суд арственной мита.
7
Після розгляду позову суд ья винесе рішення про прийом справи до розгляду або поверне документи із зазначенням причини (зазвичай причиною є помилки, які слід виправити перед повторним зверненням в суд).
8
Дочекайтеся закінчення розгляду вашої справи. Зазвичай розгляд подібних питань не займає багато часу. Значно більший період часу буде потрібно на виконання позитивного рішення суд а. Обов'язок щодо стягнення боргу покладається на службу суд ебних приставів. Якщо у відведений час боржник не гасить борг добровільно, суд ебние пристави мають право накласти арешт на майно боржника для його подальшої реалізації. Виручені кошти спрямовуються вам (кредитору) в рахунок погашення боргу .