Як вибрати лебідку.

Якщо вам необхідно вибрати лебідку для свого автомобіля, то ви незабаром переконаєтеся, що такий вибір - не надто проста справа. Відомо кілька видів і розмірів лебідок і ще більше число їх виробників. При виборі лебідки для залізного коня слід керуватися сукупністю параметрів і вимог.
Інструкція
1
Вивчіть різні види лебідок. Як правило, всі лебідки можна умовно розділити на кілька різновидів: ручні, електричні, механічні, гідравлічні. Кожна з лебідок має одну основну функцію - витягнути ваш автомобіль з місця, в якому він застряг, і, бажано, без значних витрат сил, засобів і часу. Встановивши будь-який вид лебідки на свій автомобіль, ви в якійсь мірі можете бути спокійні за його прохідність. Якісна лебідка дозволить вам самостійно вибратися з дорожніх колотнеч і замінить вам, по суті, другий автомобіль.
2
Розгляньте переваги і недоліки гідравлічної лебідки. Вона більше підходить для оригінальних і схильних до експериментів водіїв. При рівних характеристиках з електричною лебідкою її гідравлічний побратим буде мати більш високу вартість. Гідравлічний пристрій досить складно встановлювати, воно вимагає справних шлангів і рідини, за рахунок якої і працює. Плюс гідравлічного пристрою - безшумність і плавність роботи. Хоча в умовах бездоріжжя це не саме істотну перевагу.
3
Вивчіть можливості механічної лебідки. Вона не має власного двигуна, підключається безпосередньо до мотора автомобіля, так що не відрізняється особливим зручністю в установці. До того ж не кожен автомобіль передбачає можливість встановлення механічної лебідки. Визначтеся, чи захочеться вам щоразу для використання такої лебідки залазити під капот автомобіля.
4
Оцініть найпоширеніший варіант лебідки - електричний. Така лебідка не вимагає ніяких додаткових пристосувань для установки на автомобіль. При її виборі необхідно, насамперед, визначити максимальне навантаження, яку в змозі витримати пристрій.
5
Для розрахунку навантаження помножте вагу вашого автомобіля в спорядженому стані на коефіцієнт 2,5. Наприклад, при вазі вашої машини в 2000 кг граничне навантаження на лебідку складе 5000 кг. При розрахунках враховуйте, що індекс лебідки вказується в фунтах (близько 0,45 кг). Не забудьте включити в розрахунковий вага машини і вага самої лебідки.
6
Якщо ви дуже обмежені в коштах, вибирайте стару перевірену ручну лебідку . Для роботи з нею вам знадобиться дістати лебідку , розмотати трос, причепитися до надійної опори і починати впевнено і жваво працювати руками. Подобається вам таке заняття чи ні, але краще опинитися в непрохідному місці з такою лебідкою, ніж зовсім без неї.