Як зняти скріншот в грі.

Для зняття скриншота в грі можна скористатися стандартними засобами Windows. Хоча існують і сторонні програми, що дозволяють знімати скріншоти з певними параметрами. У теж час деякі сучасні ігри при натисканні певної клавіші здатні зберегти поточний момент в якості зображення у своїй папці.
Вам знадобиться
  • Додаток Fraps.
Інструкція
1
Стандартними засобами скріншоти зберігаються за допомогою клавіші «Prt Scr» (Print Screen) на клавіатурі. Після її натискання зображення зберігається в буфері обміну системи. Потім отриманий знімок можна вставити за допомогою комбінації клавіш «Ctrl» і «V» у вікно будь-якого графічного редактора (наприклад, стандартний Paint, або більш професійне додаток Рhotoshop) і зберегти його в потрібному форматі.
2
Для зняття скріншотів і запису відео з екрану монітора також існує програма Fraps. Вона дозволяє зберігати скріншоти в певній папці з встановленими параметрами. Наприклад, програма здатна робити знімки з періодичністю в декілька секунд і дозволяє задати формат файлу, який потрібно отримати. Можна самостійно вибрати клавішу, при натисканні якої буде робитися скріншот. Щоб налаштувати відповідні параметри досить зайти в програму і вибрати відповідну вкладку «Screenshots» у верхній панелі. Там представлені всі параметри. Потім, застосувавши зміни (клавіша «Застосувати» у нижній частині вікна), необхідно згорнути програму в трей (кнопка «Згорнути»). Після цього можна запускати потрібну гру і робити будь-яку кількість скріншотів за допомогою натискання заданої клавіші. Для того щоб зняти відео в грі, слід використовувати аналогічні налаштування цього додатка у відповідній вкладці «Відео».
3
Знімки можна робити прямо з вікна гри при натисканні певної клавіші. Її назву можна подивитися в настройках параметрів клавіатури в грі (як правило «Опції» - «Розкладка клавіатури») у відповідному пункті. При натисканні прописаної кнопки знімок зберігається в папці гри або в каталозі зображень Windows.
Корисна порада
Існує також популярна програма Winsnap, яка має аналогічні Fraps настройки, але має більш простим інтерфейсом і займає менше місця.
Деякі шанувальники гри Counter-Strike хочуть поділитися своїми досягненнями з товаришами. Кращий спосіб зробити це - створити відеоролик, який складається з кращих моментів гри. Але для цього потрібно мати демо-запис ігрового процесу.
Вам знадобиться
  • Counter-Strike, VideoMatch.
Інструкція
1
Щоб записати демку від першої особи, необхідно знати набір певних команд. Відкрийте ігрову консоль і введіть record name, де name - ім'я майбутнього файлу, що містить запис гри. Для зупинки запису введіть команду stop. Якщо ви не хочете щоб в демці прослизали моменти відкриття і закриття консолі, то запрограмуйте певні клавіші.
2
Введіть команди bind "K" "record name" і bind "L" "stop". Тепер при натисканні кнопки K стартуватиме запис демки, а після натискання L - запис зупиниться.
3
Тепер перейдемо до створення відеоролика. Справа в тому, що файли, що містять запис ігрового процесу, відтворюються тільки з самої гри Counter-Strike. Це не завжди зручно, тому створюються звичайні відеофайли з розширенням avi.
4
Запустіть гру і введіть в консолі viewdemo name. Функції ігри дозволяють робити певну кількість скріншотів в секунду. Виберіть потрібний момент і введіть команду startmovie name 30. Після натискання клавіші Enter будуть створюватися тридцять скріншотів кожну секунду відтворення. Для призупинення запису введіть команду stopmovie.
5
Створіть кілька подібних комплектів скріншотів. Не забувайте міняти значення name, щоб уникнути перезапису файлів.
6
Тепер вам знадобиться програма, здатна створювати відеофайл з групи зображень. Розглянемо як приклад утиліту VideoMatch. Запустіть програму і відкрийте меню File. Виберіть пункт Open, відкрийте папку зі скріншотами і виділіть потрібні файли.
7
Натисніть на значок «дискети» і в опціях файлу виберіть пункт Video Only. Натисніть на трикутник з написом Start Processing. Краще створювати окремий avi файл для кожного моменту. Це полегшить подальші операції з ними.
8
Можна використовувати будь-яку програму захоплення зображення з екрану і запускати її під час перегляду демки. Це значно полегшить процес створення відео, але дуже сильно вплине на його якість.