Як розвинути талант.

Кажуть, що людей без таланту не буває. Рано чи пізно будь-яка людина виявляє в собі якісь здібності, які відрізняють його від інших людей. З кимось це відбувається ще в дитинстві завдяки турботі батьків, вчителів, власного праці. В цьому випадку людина природно зростає разом зі своїм талантом. А що робити, якщо ви виявили здібності до якої-небудь справи в уже зрілому віці?
Інструкція
1
Звільнитеся від звичного уявлення про самого себе і визнайте в собі талант. Чому це потрібно вміти робити? Тому, що уявлення про себе формується в чому завдяки громадській думці. Ви можете перерахувати свої достоїнства і недоліки, але чи можете ви бути впевнені, що все перераховане вами має відношення до реального стану справ? Ні, тому що найчастіше люди судять про себе і світ, спираючись на думку інших людей, на власні страхи та невпевненість у більшому ступені, ніж на тверезий взгляд.Прі такому підході складно розгледіти в собі не тільки талант, але навіть найпростіше позитивна якість . Навчіться абстрагуватися від звичного уявлення про себе і скажіть самому собі: «Так, я дійсно вмію щось, що не вміють інші. Я талановитий. "
2
Приділяйте таланту час. Умійте відмовитись від будь-яких задоволень в ім'я розвитку своїх здібностей. Якщо ви відкрили, що прекрасно співаєте - співайте кожен день, якщо ви володієте талантом до літератури - пишіть, до танців - танцюйте і т.д. Головне, постійно підживлювати талант практичними заняттями. Здібності можуть розкритися повною мірою тільки тоді, коли їх визнають в собі і дають їм вихід. Пам'ятайте, що талант дан вам не для того, щоб зберігати його в дальньому ящику і здувати з нього порошинки. Пускайте талант у справу і не бійтеся при цьому забруднитися або помилитися: ви нічим не ризикуєте.
3
Прикладайте зусилля для розвитку таланту . Можливо, вам доведеться долати себе, боротися з власною лінню, гордістю, неуважністю та іншими якостями, властивими всім людям. Щоденне здійснення зусиль і аскеза - необхідні складові будь-якого прогресу. Тільки повна зосередженість на вашому улюбленому справі може дозволити вам зробити прорив. Розробіть власну систему вправ з розвитку своїх здібностей.
4
Вивчайте біографії цікавих вам талановитих людей. Ви побачите, що навіть найуспішнішим людям на початку шляху доводилося долати величезну кількість труднощів. Від цього ваш власний шлях, навіть якщо він не простий, здасться вам природним, провідним вас в потрібному напрямку.
Корисна порада
Спілкуйтеся з людьми, які допоможуть вам розвинути свій талант. Обговорюйте з ними спірні, що хвилюють вас, просіть поради.
Кожна людина рано чи пізно задається питанням - а що я можу? Що з себе уявляю? Чи був я чимось обдарований? Самопоіска - нормальне явище, якого не варто соромитися. І якщо з'явилися подібні думки - треба взяти і піти вчитися тому, до чого коли-небудь була схильність.
Інструкція
1
Вчитися ніколи не пізно. Сам факт того, що з'явилася необхідність в отриманні певних навичок і знань, вже повинен викликати повагу.
2
До того ж, за запевненням вчених, немає людей, абсолютно позбавлених будь-якого таланту. Або, на худий кінець, який-небудь здібності. Все і у всіх присутня. Можна привести звичайний приклад з музикою. Більшість людей з радістю говорять про те, що у них немає слуху, що ведмідь їм не тільки наступив на вухо, але і витанцьовував там канкан з усім сімейством.
3
Насправді слух є у переважної більшості людей. Як і здатність до малювання, до співу, до танців і всьому іншому.
4
Якщо все ж з'явилося бажання розвинути в собі наявні здібності і таланти , то прямий шлях на розвиваючі курси. Це, природно, якщо є хоча б абстрактне уявлення про те, що потрібно розвивати.
5
Якщо ж навіть поняття не маєте, що у вас є, а чого немає, то варто навідатися до психолога (не варто лякатися, нічого страшного тут немає). Кваліфікований фахівець допоможе розібратися в тому, якими талантами і навичками володіє його «пацієнт», та спільно з ним розробити план подальших дій і курсів, які варто відвідати.
6
Якщо ж немає бажання або можливості вдатися до допомоги психолога, то можна зайнятися самоаналізом. Для цього варто взяти папір і ручку і записувати все, що зможете згадати про себе, що було цікаво, чим захоплювалися. Складений список дозволить на перший час звузити кількість варіантів, бо якщо зайнятися всім одразу, то можна швидко перевтомитися. І бажання чомусь вчитися пропаде начисто.
7
Головне в цій справі - розумний підхід і терпіння.