Як грати в бейсбол.

Бейсбол - один з найпопулярніших видів спорту в США. Але майже в усьому іншому світі ця гра великою популярністю не користується. Мало хто добре розуміє її правила. А хто розуміє, не завжди вважає її видовищною. Ця стаття присвячена тим, хто хоче розібратися в правилах бейсболу і, бути може, спробувати себе в ролі гравця.
Інструкція
1
Наберіть достатню кількість людей. У бейсболі народу майже стільки ж, скільки в футболі, так що для повноцінної гри потрібно знайти мінімум 18 осіб. Тобто в кожній команді по 9. Заміни в грі не обмежені, але варто пам'ятати, що гравець, якого замінили, не може більше повернутися в гру.
2
Запам'ятайте загальні відомості. Команда гостей (їх можна вибрати за жеребом) грає спочатку в нападі, а господарі - в захисті. Нападаючі - це ті, хто на початку гри намагаються вибити битою м'яч, а захисники намагаються цей м'яч кинути один іншому. Але про подальші тонкощах буде написано нижче. Майданчик для гри представляє собою щось, на кшталт, чверті кола, з ромбом всередині. Площа ігрового поля дорівнює приблизно одному гектару. В центрі ромба, розташовується невелика насип, на якій стоїть головний гравець захисту - пітчер (гравець, що кидає м'яч на початку гри). По кутах майданчика розташовуються бази (у кількості трьох штук), а прямо навпроти пітчера, також в кутку майданчика розташовується інший гравець захисту - кетчер. Його мета - зловити пущений пітчером м'яч. Перед пітчером розташовується гравець з іншої команди - Беттері. Мета Беттері не дати спіймати кетчер м'яч, в ідеалі потрапити по м'ячу бітою так, щоб його взагалі ніхто не зміг поймать.На кожній базі розташовується по одному захиснику. Між першою і другою базою розташовується гравець захисту - шортстоп. Мета всіх цих гравців - не дати нападаючої команді зайняти базу. Варто відзначити, що базами є невеликі мішки, розташовані по кутах ігрового ромба. З гравців нападу варто ще зазначити трьох аутфілдер, які розташовуються за периметром ромба. Їх мета зловити м'яч запущений Беттері і доставити його на базу раніше, ніж там буде Беттері.
3
Зрозумійте зміст цієї нелегкої гри. Сенс гри для нападників - пробігти всі бази і повернутися в «дім». Для захисту - вибити гравця нападу в аут. В переносному сенсі, зрозуміло. Щоб відправити нападника в аут потрібно зловити Кетчеру м'яч на льоту, або добігти на базу з м'ячем раніше, ніж туди потрапить кетчер.Беттер може зупинитися на будь-який з баз. Але на одній базі не може розташовуватися відразу два Беттері. Після того, як один Беттері досягає бази або потрапляє в аут, в нападі виходить інший Беттері. Після трьох аутів, захист і напад міняється місцями. Якщо нападники займають всі бази і повертаються в будинок, їм дають очко. Кожна команда в нападі грає 9 інінгів (сетів). У підсумку у якої команди більше очок в кінці, та і перемагає. Якщо рахунок нічийний - грають додатковий іннінг.Еслі Беттері вибиває м'яч за межі майданчика, то все Беттері, які стоять на базах можуть повертатися в будинок, а команді нападу дається від одного до чотирьох очок, залежно від кількості Беттері, що повернулися додому.
Зверніть увагу
Бейсбо? Л (англ. Baseball, від base - «база, підстава» і ball - «м'яч») - командна спортивна гра з бейсбольним м'ячем і бітою. В змаганнях беруть участь дві команди по дев'ять (іноді десять) гравців кожна.
Корисна порада
Очко зараховується, коли гравець команди, що грає в нападі, пробігає по черзі всі бази (квадратні (30см x 30см) подушечки, прикріплені до землі), розташовані в кутах квадрата зі сторонами 90 футів (27,4 метра). В бейсбол зазвичай грають білим м'ячем.