Як скласти пояснювальну записку. пояснювальна записка директору.

Пояснювальна записка - це один з найпоширеніших документів в діловодстві, який містить в собі посадова повідомлення співробітника, поясняющее те чи інше його дія, подія або факт і надається в письмовій формі посадовій особі. Складається цей документ (пояснювальна записка) тільки в письмовій формі на окремому аркуші паперу і адресується конкретній особі (начальнику, директору фірми, керівнику підприємства і т.д.).
Інструкція
1
Для початку необхідно знати, що пояснювальна складається в довільній формі і містить в собі дві важливі частини - фактичну і причинний. Фактична частина повинна вказувати на факти, які послужили приводом до написання такої записки, а причинний частина, в свою чергу, пояснювати в повному обсязі сформовану ситуацію. В кінці тексту обов'язково повинні бути справжня підпис який написав і дата.
2
Складається пояснювальна записка в тих випадках, коли потрібно прояснити якусь ситуацію, яка спричинила унаслідок винуватця (пише пояснювальну) якісь порушення виробничої дисципліни. Зазвичай такий документ пишеться на увазі прогулу співробітника, якогось дисциплінарного проступку і т.д. Пояснювальна записка дозволяє прояснити ситуацію і розібратися в те, що трапилося.
3
Візьміть чистий аркуш паперу формату А4. Почніть писати з шапки, вказавши в ній, кому адресований і від кого цей пояснювальний документ. Пишеться шапка в верхньому правому куті. Як адресата, як правило, виступають директор організації або його заступник.
4
Відступите від шапки деякий місце і посередині напишіть «Пояснювальна записка». Відступите від напису ще трохи і почніть викладати суть інциденту, оцінку всього, що відбувається і своїх дій.
5
Вкажіть причини та наслідки, які виникли з причини того чи іншого вчинку. Поставте в лівому нижньому куті дату (на момент написання).
6
Поставте в правому нижньому кутку особистий підпис та розшифровку до неї у вигляді ПІБ та передайте документ на розгляд начальству.Вніманіе! В пояснювальній записці необхідно вказувати найменування документа, реєстраційний номер, найменування організації та місце складання, а текст пояснювальної повинен бути об'єктивним і чітким, відображати тільки суть справи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=J0CjuxsWZYk