Як дізнатися розрядність комп'ютера.

Питання про розрядності комп'ютера встає перед користувачем найчастіше при перевстановлення операційної системи або купівлі нового системного блоку. Дистрибутив Windows х64 ви не зможете встановити на 32-бітний комп'ютер, а купивши ПК з 8 Гб пам'яті і встановивши на нього Windows х32, ви втратите 4 Гб пам'яті - адже ваша ОС їх все одно не побачить. Та й при установці драйверів питання про розрядності досить важливий. Щоб уникнути прикрих помилок і непотрібних витрат, починайте планування апгрейда або модернізацію програмної частини з з'ясування розрядності наявного або придбаного комп'ютера .
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи Windows, утиліта CPU-Z
Інструкція
1
Найчастіше для відповіді на питання про розрядності достатньо скористатися документацією виробника або продавця комп'ютера . У ній найчастіше є специфікація комплектуючих або на худий кінець найменування моделі процесора. А знаючи, хто виробник та марку моделі, можна легко знайти всю інформацію. Для цього зайдіть на сайт виробника процесора. Кожен такий сайт для швидкого пошуку має поле вводу з назвою «Знайти» або «Пошук». Введіть найменування марки процесора в це поле і натисніть клавішу Enter. Зі списку запропонованих посилань виберіть посилання на специфікацію вашої моделі і знайдіть серед інших характеристик інформацію про розрядності.
2
Якщо документи відсутні або немає можливості і часу шукати відповідь в мережі, то можна скористатися вбудованою утилітою winmsd.exe, яка виводить на монітор повну інформацію про систему. Для цього натисніть Win + R і введіть команду winmsd в поле вводу "Відкрити". У вікні програми «Відомості про систему», в області відомостей, елементи «Тип» і «Процесор» містять інформацію про розрядності. Значення «Комп'ютер на базі х86» означає, що розрядність вашого комп'ютера 32 біт.
3
Існує чимало утиліт сторонніх виробників, що дозволяють отримати інформацію про розрядності. Наприклад, Everest, CrystalCPUID, CPU-Z допоможуть отримати повну інформацію про всі складові комп'ютера . Утиліта CPU-Z безкоштовна, зручна і зрозуміла в обігу і абсолютно не перевантажена функціями. Скачайте і встановіть програму CPU-Z на комп'ютер. Знайти в інтернеті її не складно.
4
Запустіть утиліту (ярлик при установці створюється на робочому столі). На вкладці CPU знайдіть рядок Instructions. Тут міститься інформація про підтримку процесором 32 або 64-бітних інструкцій, тобто про його розрядності. Якщо одне із значень - EM64T або х86-64, то розрядність комп'ютера 64 бита.
З появою 64-розрядних процесорів розробники програмного забезпечення стали випускати програми, в тому числі і операційні системи, «заточені» під певну архітектуру ЦПУ. При виборі версії того чи іншого додатка необхідно знати розрядність ОС, встановленої на комп'ютер.
Інструкція
1
Windows Vista або Windows 7Нажміте кнопку «Пуск» на панелі задач, наберіть слово «система» в пошуковому полі, а після виведення результатів клікніть в списку «Програми» пункт «Система». У вікні ви зможете побачити відомості про розрядності ОС в розділі «Тип системи».
2
Інший спосіб відкрити те ж саме вікно - натиснути правою кнопкою миші по іконці «Мій комп'ютер», розташованої на робочому столі, і в контекстному меню вибрати команду «Властивості».
3
В деяких випадках у вікні «Система» не відображається розрядність ОС, але є інший спосіб отримати цю інформацію, не вдаючись до софту сторонніх розробників. Натисніть кнопку «Пуск», в поле пошуку введіть слово «система» і клацніть пункт «Відомості про систему».
4
Якщо в панелі навігації обраний розділ «Зведені відомості про систему», інформацію про розрядності ви знайдете в пункті «Тип системи» розділу «Елемент».
5
Windows XP або Windows Server 2003Откройте меню «Пуск» і натисніть «Виконати». Введіть команду sysdm.cpl і натисніть Enter. У діалоговому вікні перейдіть на вкладку «Загальні» і під заголовком «Система» прочитайте інформацію про розрядності встановленої ОС.
6
Це ж вікно з потрібними вам даними можна відкрити, клікнувши правою кнопкою миші по значку «Мій комп'ютер» і вибравши в контекстному меню команду «Властивості».
7
Відкрийте консоль «Виконати» з меню «Пуск», наберіть в полі для введення команду winmsd.exe і натисніть клавішу Enter або кнопку «ОК». Перейдіть до «Процесор», якщо в панелі навігації обраний пункт «Зведені відомості про систему".
8
Значення пункту «Процесор» починатиметься з ia64 або з AMD64, якщо архітектура ЦПУ 64-розрядна, а якщо 32-, то з x86.
Корисна порада
Дізнатися розрядність ЦПУ і, отже, встановленої ОС можна також за допомогою програм AIDA 64 і CPU-Z. Після установки будь-якого з цих додатків ви отримаєте вичерпну технічну інформацію про своєму комп'ютері.