Як розпускати желатин. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Харчовий желатин - речовина, яка складається з суміші білкових тіл тваринного походження. Отримують його при виварювання кісток, жил, хрящів, в яких міститься білок і колаген. У кулінарії застосовують желатин для приготування желе, заливних, холодців, йогуртів, тортів, цукерок. Як же правильно розпускати желатин ?
Вам знадобиться
    • 10 г желатину;
    • 300 мл сиропу або бульйону;
    • 100 мл води.
Інструкція
1
Прочитайте рецепт і визначте, яка кількість желатин а необхідно. Пам'ятайте, що в столовій ложці його поміщається приблизно 8 грам.
2
Відміряйте желатин , залийте його холодною кип'яченою водою. Візьміть 50 мл води на кожні 5 г желатин а. Ретельно все перемішайте і залиште на 40 хвилин для набухання кристалів желатин а.
3
Набряклий желатин підігрівайте, постійно помішуючи, на повільному вогні до повного розчинення кристалів. Не доводьте його до кипіння! Желатин потрібно розпускати при температурі 50-60 градусів.
4
Якщо окремі крупинки не розчинилися, процідіть нагріте желатин .
5
Желатиновий розчин охолодіть до кімнатної температури і ретельно перемішайте з бульйоном, вершками, збитими білками, молоком або сиропом.
6
Розлийте желе по формах і поставте на кілька годин у холодильник для застигання. Якщо потрібно, щоб желе застигло швидко, його можна помістити в морозильну камеру для охолодження, а потім поставити застигати в холодильник. Желе, застигле в морозилці, стане водянистим і буде безнадійно зіпсовано.
7
Дно форми з застиглим желе опустіть на 5-10 секунд у гарячу воду. Накрийте форму тарілкою, переверніть її і злегка потрясіть.
8
Прикрасьте желе фруктами, ягодами і подавайте до столу.Пріятного апетиту!
Зверніть увагу
При приготуванні желе з фруктами пам'ятайте, що в ківі і ананасах містяться ензими - речовини, які руйнують желатин. Желе з цими фруктами не застигне.
Корисна порада
Для желе, яке потрібно їсти за допомогою ложки, візьміть 20 г желатину на 1 літр бульйону або сіропа.Для того, щоб вийшло желе, яке потрібно різати ножем, на кожен літр рідини потрібно взяти 50-60 г желатину. Якщо сироп має кислий смак, желатину беріть більше норми, тому в кислому середовищі погіршуються його желирующие качества.Еслі потрібно приготувати страву з кількома різнобарвними шарами желе, залийте сироп одного кольору, дочекайтеся повного його застигання. Потім ложкою обережно налийте зверху охолоджений сироп іншого кольору. Поставте десерт застигати. Таким чином заповніть всю форму.