Як спіймати удачу за хвіст.

«Ми - мисливці за удачею, птицею кольору ультрамарин ...» - колись ця пісня гурту «Машина часу» була шалено популярна. Тому що прагнення до удачі закладено в людину самою природою. Саме воно змушувало в колишні часи навіть статечних, неквапливих людей, причому з цілком влаштованої життям, раптом зриватися з місця і кидатися на пошуки пригод. Плисти на вутлих суденцях через штормовий океан у пошуках таємничої країни «Ельдорадо». Мерзнути від лютої холоднечі, добуваючи золото на Клондайку. Ставити на карту все - і в прямому, і в переносному сенсі.
Інструкція
1
Так, щастило далеко не всім. На кожен корабель, що перетнув бурхливу Атлантику, припадав мінімум один, безслідно зниклий в безодні. На кожного удачливого золотошукача - цілий десяток бідолах, які залишилися без гроша. Або зовсім заплатили життям. Такий закон природи: хтось піднімається вгору, хтось опускається вниз. Але без цих шибайголів, мисливців за «синім птахом», життя зовсім зупинилася б і зачахла. Нехай зараз не колишні часи. Нехай епоха великих відкриттів назавжди в минулому. Хіба мало шансів впіймати «птаха удачі» за хвіст ?
2
Скромна вчителька Джоан Роулінг стала відома на весь світ. І заробила більше мільярда. Причому своїм розумом, своїми руками. Можна по-різному міркувати про літературні достоїнства книг про Гаррі Поттера. Але те що цей заробіток - чесний, ніхто не ризикне заперечувати. Навіть самий затятий заздрісник, любитель рахувати гроші в чужій кишені. А адже вона могла цього і не робити. Ходити до школи, сидіти над зошитами учнів. І за звичкою бурчати на дорожнечу, на те що життя вже не та, молодь вкінець розпустилася, грошей вічно не вистачає. І, звичайно ж, крити бездарний уряд! Джоан ж вирішила не перекладати на інших вирішення власних проблем. Сама зловила за хвіст птаха удачі, що обернулася пишним павичем! Тут висновок такий: використовуйте свої здібності по максимуму, і удача прийде до вас рано чи пізно.
3
Можуть сказати: ну, не всіх же Господь наділив письменницьким даром! А що робити тим, хто двох рядків придумати не в змозі? Згадати, наприклад, про Біла Гейтса. Або про іншу людину, який «зробив себе сам». Головне - зрозуміти, що все залежить в першу чергу від тебе. І що, згідно мудрої приказці, «під лежачий камінь вода не тече». Чи не бурчати, що не лодирнічать, а намагатися хоч щось зробити!