Як визначити опір резистора. резистори по буквах.

Щоб визначити опір резистора, простіше і надійніше всього виміряти його омметром або мультиметром. Однак такий спосіб не завжди доступний, починаючи з елементарної відсутності потрібного приладу, закінчуючи фізичної недоступністю деталі. Крім того, перед вимірюванням опору резистора його необхідно випаяти зі схеми, а це далеко не завжди можливо. В цьому випадку допоможе визначення опору резистора за його маркуванні.
Вам знадобиться
  • резистор, омметр, мультиметр, лупа.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб визначити опір резистора - дізнатися про це з відповідної документації. Якщо резистор придбаний як самостійна деталь, знайдіть супровідні документи (накладну, гарантійний талон і т.п.). Пошукайте у них номінал резистора. Швидше за все, величина опору буде вказана поруч з найменуванням деталі, наприклад, резистор 4,7 К. У цьому випадку число означає номінал резистора, а буква (букви) - одиницю виміру. Варіанти К, к, КОм, кОм, Ком, ком відповідають кілоомам.Аналогічние позначення з літерою «М», замість «к» - мегаомах. Якщо буква «м» буде рядкової (маленької), то теоретично це відповідає мілліомам. Однак на практиці такі резистори зазвичай не продаються, а виготовляються самостійно з декількох витків спеціального дроту. Тому комбінації з буквою «м» можна віднести до мегаомах (в нестандартних випадках краще все ж уточнити) .Отсутствіе після числа одиниці вимірювання або наявність слова «Ом» або «ом» означає, відповідно, Ом. (На практиці може означати, що продавець просто не вказав одиницю виміру).
2
Якщо резистор є частиною електричного (електронного) пристрою, візьміть електричну схему цього приладу. Якщо схеми немає, спробуйте знайти її в інтернеті. Відшукайте на схемі відповідний резистор. Позначаються резистори невеликими прямокутниками з лініями вихідними з коротких сторін. Усередині прямокутника можуть розташовуватися рисочки (позначають потужність). Поруч з позначенням резистора (прямокутником) зазвичай знаходиться буква R і деяке число, що позначає порядковий номер резистора в схемі, наприклад, R10. Після позначення резистора вказується його номінал (трохи правіше або нижче). Якщо опір резистора не вказано, то подивіться в нижню частину схеми - іноді номінали резисторів (згруповані за значеннями) знаходяться там.
3
Якщо у вас є омметр або мультиметр, то просто підключіть прилад до висновків резистора і запишіть показання. Мультиметр попередньо переведіть в режим вимірювання опору. Якщо омметр «зашкалює» або навпаки, показує дуже маленьке значення, перемкніть на відповідний діапазон. Якщо резистор є частиною схеми, то попередньо Випаяти його, інакше показання приладу напевно будуть невірними (меншими).
4
Номінал резистора можна також визначити по його маркуванні. Якщо позначення номіналу складається з двох цифр і однієї літери (типово для старих «радянських» деталей), то використовуйте наступне правило: Буква ставиться на місце десяткової коми і позначає кратну приставку: К - килоом; М - мегаом; Е - одиниць, т. е. в даному випадку Ом.Еслі номінал резистора - ціле число, то відповідна буква ставиться в кінці позначення (69К = 69 кОм). Якщо опір резистора менше одиниці - буква ставиться перед числом (М15 = 0,15 МОм = 150 кОм). В дрібних номіналах буква знаходиться між цифрами (9Е5 = 9,5 Ом).
5
Для позначень, що складаються з трьох цифр, запам'ятайте наступне просте правило: до перших двох цифр треба дописати стільки нулів, скільки позначено третьої цифрою. Наприклад, 162, 690, 166 розшифровується так: 162 = 16'00 Ом = 1,6 кОм; 690 = 69 'Ом = 69 Ом; 166 = 16'000000 Ом = 16 МОм.
6
Якщо номінал резистора позначений кольоровими смужками, поверніть його (або поверніться) так, щоб окрема (відстоїть від трьох) смужка знаходилася справа. Потім, скориставшись ніжепредставленной таблицею відповідності кольорів, переведіть кольору смужок в цифри: - чорний - 0; - коричневий - 1; - червоний - 2; - помаранчевий - 3; - жовтий - 4; - зелена - 5; - блакитний - 6; - фіолетовий - 7; - сірий - 8; - білий - 9.Получів тризначне число, скористайтеся правилом, описаним в попередньому пункті. Так наприклад, якщо кольори трьох смужок розташовані в наступним порядку, тобто зліва направо (червоний - 2, помаранчевий - 3, жовтий - 4), отримуємо число 234, яке відповідає номіналу 230000 Ом = 230 кОм. До речі, вищенаведену таблицю дуже легко запам'ятати. Порядок середніх кольорів відповідає веселці, а крайні кольору до кінця списку стають світлішими.
Визначте номінал (опір) резистора, приєднавши до нього омметр. Якщо ні омметра, приєднаєте резистор до джерела струму, виміряйте напругу на ньому і силу струму в ланцюзі. Потім розрахуйте його номінал. Крім того, номінал резистора можна розрахувати за колірною гамою або за спеціальним кодом.
Вам знадобиться
  • Для визначення номіналу візьміть омметр, амперметр, вольтметр, таблиці розшифровки номіналу за кодами і за кольорами.
Інструкція
1
Визначення номіналу резистора прямими ізмереніямі.Возьміте омметр, приєднаєте його до висновків резистора, заміривши його опір. Для правильного виміру виставте чутливість приладу. Якщо ні омметра, зберіть електричний ланцюг, що включає в себе резистор і амперметр. Паралельно резистори приєднаєте вольтметр. Потім підключіть ланцюг до джерела струму. Дізнайтеся значення сили струму в амперах, використовуючи показання амперметра і напруги в вольтах, використовуючи показання вольтметра. Поділіть значення напруги на силу струму і отримаєте номінальний опір резистора (R = U/I).
2
Визначення номіналу резистора за кодами або різнобарвним маркіровкам.Внімательно розгляньте резистор. Якщо він маркований трьома цифрами, то перші дві позначають десятки і одиниці, а третя ступінь числа 10, на яке необхідно помножити отримане з коду число. Наприклад, якщо код 873, то це означає, що число 87 потрібно помножити на 10 ^ 3. Отримайте номінальний опір 87000 Ом або 87 кОм.Аналогічно, якщо резистор маркований чотирма цифрами. Перші три складають число, а остання - ступінь числа 10, на яку його помножте. Наприклад, номінал резистора 3602 становить 360 • 10? = 36 кОм.
3
В тому випадку, якщо резистор промаркований двома цифрами і однією буквою, використовуйте спеціальну таблицю маркування SMD резисторів EIA, в якій першим двом цифрам відповідатимуть числове значення опору, а букві - ступінь числа 10. Наприклад, щоб знайти номінал резистора з маркуванням 40С, 255 помножте на 10? і отримаєте опір 25,5 кОм.
4
Якщо на резистор нанесені різнокольорові мітки або кільця, візьміть таблицю позначень номінальних опорів за кольором. Основне правило: починайте вважати від крайньої мітки, перші три позначають мантиссу, четверта - ступінь числа 10, п'ята - допуск на резистори. Для перевірки використовуйте спеціальну програму визначення номіналу резисторів.