Як зробити потужний електромагніт. Який магнитопровод в електромагніті.

Для того щоб зробити потужний електромагніт , візьміть хороший магнитопровод, обмотайте його ізольованим провідником і підключіть до джерела струму. Потужність такого електромагніт а можна регулювати різними способами.
Вам знадобиться
  • шматок низьковуглецевої електротехнічної сталі циліндричної форми, ізольований мідний провід, джерело постійного струму.
Інструкція
1
Візьміть заготовку з електротехнічної сталі і акуратно, виток до витка обмотайте її ізольованим мідним дротом. Провід візьміть середнього перерізу, для того, щоб вмістилося якомога більше витків, але в той же час не дуже тонкий, щоб він не перегорів від великих струмів.
2
Після цього підключіть провід до джерела постійного струму через реостат, якщо в самому джерелі немає можливості регулювати напругу. Для такого магніту цілком достатньо джерела, який видає до 24 В. Після цього перекажіть повзунок реостата на максимальний опір або регулятор джерела на мінімальну напругу.
3
Повільно і обережно збільшуйте напругу. При цьому з'явиться характерна вібрація, супроводжувана звуком, який можна чути при роботі трансформатора - це нормально. Обов'язково контролюйте температуру обмотки, оскільки від цього залежить тривалість роботи електромагніт а. Доведіть напругу до того значення, при якому мідний провід почне явно нагріватися. Після цього відключіть струм і дайте обмотці остигнути. Знову включите струм і за допомогою таких маніпуляцій знайдіть максимальна напруга, при якому провідник не нагріватиметься. Це і буде номінальний режим роботи зробленого електромагніт а.
4
Піднесіть до одного з полюсів працюючого магніту тіло з речовини, яка містить залізо. Воно повинно міцно притянуться до п'ятаку магніту (п'ятаком вважаємо підставу сталевого сердечника). Якщо сила тяжіння недостатня, візьміть дріт із більшою довжиною і накладіть витки декількома шарами, пропорційно збільшуючи магнітне поле. При цьому опір провідника збільшиться, і його регулювання потрібно буде проводити знову.
5
Щоб магніт краще притягував, візьміть сердечник підковоподібної форми і обмотайте проводом його прямі ділянки - тоді поверхню тяжіння і його сила збільшиться. Щоб збільшити силу тяжіння, зробіть сердечник зі сплаву заліза і кобальту, провідність магнітного поля якого дещо вищий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nYRtbb3KuyI