Як вправити шию. вправи для шиї вправлення хребців.

Вивихи шиї, типово виникають при травмах, недотриманні техніки вправ, при неправильному і тривалому положенні під час сну або при м'язовій контрактуре, представляють дуже важку для роботи лікаря спеціалізацію. Однак деякі вивихи, якщо вони прості і пов'язані з «затіканням» шиї або з тривалим перебуванням в одному положенні, можна вправити і самому. При цьому вони не є істинними вивихами, оскільки не супроводжуються розривами капсул міжхребцевих суглобів. Тому їх називають підвивихами.
Інструкція
1
Типові техніки, що застосовуються при вправленні вивихів додаткового скелета, для дрібних суглобів хребців шиї незастосовні, тому для цього були розроблені хірургічні способи. Вивихи шиї, як і будь-які інші, виникають при перевищенні максимально допустимого обсягу руху або при великій його швидкості. Відповідно, цього виділено три типи вивихів. Це ротаційний, що виникає при поворотах голови, згинальний і розгинальний. Лікуються вони по-різному, і цей процес знаходиться повністю в компетенції травматолога. Самостійне вправлення заборонено і небезпечно для життя.
2
Підвивихи, часто виникають під час роботи або сну, можна коригувати самостійно. Для цього потрібно кілька разів, долаючи неінтенсивні болю, максимально розгинати і згинати голову, нахиляти в сторони. Обертати для цього не рекомендується, як і повертати шию . Можна деякий час (10-20 хв) полежати на твердій поверхні, без подушки, закинувши голову і приклавши до шиї грілку. Просити іншої людини покриття шию можна, він може тільки її помасажувати здавлюють рухами зі сторін, розім'яти і розслабити м'язи. Якщо біль при русі дуже інтенсивна, поколює або стріляючий, потрібно oбратіться до лікаря, так як це свідчить про здавлюванні нервів і може стати дуже великою проблемою при затягуванні лікування.
3
Для профілактики підвивихів в суглобах шиї перед роботою або вправами рекомендується проводити невелику розминку. Вона полягає в багаторазовому, однаковому повторенні типових для шиї рухів. Це згинання та розгинання, повороти голови в сторони, кругові обертання і нахили вправо і вліво. Дві хвилини, витрачені на проведення вправ, багато в чому запобіжать розтягування і підвивихи.
4
При травматичних ушкодженнях з порушенням цілісності хребців або м'язів, при кровотечах перша допомога від ненавченого людини може лише посилити поточний стан. Саме правильне тут - це лише викликати швидку допомогу, а голові потерпілого надати стійке положення, не повертаючи навколо осі. Також потрібно закріпити шию , попереджаючи можливе зміщення уламків хребців або пошкодження і порушення цілісності спинного мозку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jOFvxKfc0Mw